w

Jeśli sypiasz na prawym boku popełniasz kardynalny błąd. Ekspert wyjaśnia

Zwykle wybieramy taką pozycję do spania, która wydaje nam się po prostu wygodna.

Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że spanie na lewej stronie jest o wiele korzystniejsza dla zdrowia.

#1 Poprawia funkcjonowanie serca

Lewa strona pompuje krew przez całe ciało. Spanie na lewym boku zdecydowanie usprawnia tę funkcję. Ukrwienie oraz dotlenienie znacznie się poprawiają.

#2 Jest lepsze dla kobiet w ciąży

Jest to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży, gdy ciało jest dodatkowo obciążone, a potrzebuje sprawnego obiegu krwi dla mamy i maluszka. Spanie na lewym boku odciąża też narządy wewnętrzne, które ulegają naciskom, przez rozszerzającą się macicę.

#3 Usprawnia drenaż układu limfatycznego

Układ limfatyczny usuwa z naszego ciała toksyny i wszelkie zanieczyszczenia. Spanie na lewym boku usprawnia ten proces.

#4 Zapobiega przepełnianiu się wątroby

Wątroba, która mieści się po prawej stronie, podczas spania zwykle na prawym boku, może być przeciążona i przepełniona. Przez to jej praca ulega spowolnieniu.

#5 Stymuluje śledzionę

Śledziona o wiele łatwiej i szybciej filtruje zanieczyszczenia, gdy śpisz na lewym boku.

#6 Pomaga uniknąć zgagi

Zgaga i niestrawność także są powiązane ze stroną, na której śpimy. Śpiąc na prawym boku płyny cofają się do przełyku. Dlatego w tej kwestii także warto zaufać ekspertom, że spanie na lewym boku jest zdrowsze.

#7 Zmusza jelita do pracy

Spanie na lewym boku stymuluje jelita do szybszego usuwania resztek z naszego układu pokarmowego. Ułatwia perystaltykę i reguluje wypróżnianie.

Wiemy, że trudno kontrolować to, na jakiej stronie śpicie. Postarajcie się jednak przynajmniej zasypiać na lewym boku. Faza wstępna snu po zaśnięciu trwa dość długo i nawet jeśli potem kilka razy zmienicie pozycję, jest szansa na to, że będziecie najdużej spali po lewej stronie. To samo z dosypianiem. Jeśli budzicie się rano i nie musicie jeszcze wstać, ułóżcie ciało na lewym boku. To dla własnego zdrowia.

Podzielcie się z innymi!

Źródło Miniatura wpisu: sleepingfix.com