w ,

Sok z kapusty – na żołądek, bóle reumatyczne i szybką utratę wagi

Kapusta to bez wątpienia jeden z najzdrowszych i najtańszych produktów w naszej codziennej diecie.

Gdybyśmy naprawdę znali wartość odżywczą i terapeutyczną tego warzywa, wszyscy jedlibyśmy je częściej. Sok z kapusty to eliksir zdrowia. Skuteczny na odchudzanie, leczenie wrzodów i nieżytów żołądka, odtruwa organizm i łagodzi bóle reumatyczne.

Sok z kapusty uzyskuje się w domu za pomocą elektrycznej sokowirówki lub wyciskarki do owoców. Do uzyskania soku potrzebna jest zielona kapusta. Dlatego potrzebnych będzie kilka główek kapusty, w zależności od pożądanego efektu lub zabiegu.

Dieta z sokiem z kapusty

Dieta z sokiem z kapusty trwa 2 tygodnie.

W tym okresie wypijaj 3-4 szklanki soku dziennie przed posiłkiem, aby szybko pobudzić trawienie. Sok wypijamy natychmiast po wyciśnięciu, aby dostarczyć organizmowi maksimum witamin i dobroczynnych substancji.

Podczas kuracji warto jeść zdrową żywność, zwłaszcza owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i nasiona. Ryby i chude mięso, oliwki i orzechy to świetne opcje wspomagające tę dietę.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy przynajmniej przez pewien czas zrezygnować ze słodyczy, alkoholu, tytoniu i innych szkodliwych produktów.

Sok z kapusty na zapalenie żołądka i wrzody

Sok z zielonej kapusty to starożytne lekarstwo na bóle brzucha, znane i spopularyzowane dziś w świecie medycyny naturalnej. W liściach kapusty znajduje się aminokwas zwany glutaminą, który stymuluje regenerację komórek chroniących żołądek i jelito cienkie.

Z tego powodu sok z zielonej kapusty jest wspaniałym naturalnym lekarstwem na zapalenie żołądka i wrzody. Osoby cierpiące na choroby żołądka mogą leczyć się szklanką soku wypijaną 4 razy dziennie. W sumie wypijaj codziennie litr soku z kapusty, aż objawy ustąpia, a samopoczucie się poprawi, ale nie dłużej niż miesiąc.

Sok z kapusty na bóle reumatyczne

Wiadomo, że liście kapusty stosowane jako okład na miejsca dotknięte reumatyzmem mogą w cudowny sposób złagodzić ból.

Efekt ten wynika z przeciwzapalnych właściwości liści kapusty, które pomagają przywrócić ruchomość stawów. Można stosować zewnętrznie lub wewnętrznie, spożywając sok z kapusty.

W tym samym czasie co zabieg zewnętrzny, wypij szklankę lub dwa soku z kapusty dziennie.

Leczenie wewnętrzne trwa 40 dni. Po 2 tygodniowej przerwie można go wznowić. Aby wzmocnić organizm, sok z kapusty można łączyć z sokiem z marchwi.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: lataifas.ro, Miniatura wpisu: youtube.com