w

Aby nie dać zaskoczyć się starości, wykonaj „przeplatanie palców”

Sekret lamów tybetańskich! Tylko raz dziennie przez dwa tygodnie!

Mimo mocno ograniczonej mobilności w wyniku choroby (zawał serca, udar, zapalenie wielostawowe), wciąż odczuwa się silne pragnienie życia, pragnienie ruchu.

W takich przypadkach na ratunek przychodzą ćwiczenia regeneracyjne.

Ta metoda została opracowana setki lat temu przez lamów tybetańskich, ale ostatnio stała się powszechnie znana.

Zapraszamy do zapoznania się z niesamowitym ćwiczeniem – przeplotem palców, które pomogą poprawić ruchomość stawów.

Można również wykonywać to ćwiczenie, aby zapobiec zastojom, jeśli nie chcesz, aby starość, tak nieuchronnie związana z ograniczona ruchliwością, cię zaskoczyła.

Staranne wykonanie tego ćwiczenia pomoże naprawić szkody wyrządzone stopom i kolanom.

Palce u rąk i stóp z przeplotem w pozycji siedzącej:

1. Usiądź na krześle lub na podłodze. Zegnij lewe kolano, unieś nogę do siebie, a następnie chwyć lewą stopę obiema rękami.

2. Przepleć palce prawej dłoni z palcami lewej stopy od góry.

3. Naciągnij stopę w kierunku kolana i rozłóż palce na boki.

4. Zachowaj ten uścisk przez 1 minutę, a następnie powtórz ćwiczenie z drugą nogą. Po ćwiczeniu zauważ, jak zmienia się kolor stopy z powodu zwiększonego krążenia krwi.

5. Jeśli nie możesz dosięgnąć palców od góry, spróbuj chwycić palce od strony podeszwy stopy, dociskając dno dłoni do zaokrąglonej kości pod palcami podeszwy. Popchnij palce w kierunku kolan i rozsuń je tak szeroko, jak to możliwe na boki.

Po tygodniu wykonywania takiego rozciągania mięśni stopy możesz zacząć jednocześnie naciskać kciukiem różne punkty refleksyjne na dużym palcu. Kciuk drugiej ręki może nadać dużemu palcowi stopy dodatkową rozciągliwość, ciągnąc go jeszcze dalej od drugiego palca. Ciągnij także małe palce u stóp w przeciwnych kierunkach.

Staraj się zwiększać czas trwania ćwiczenia każdego dnia. Zacznij od 5 minut dziennie.

Palce u rąk i stóp z przeplotem w pozycji leżącej:

1. Połóż się na plecach, kładąc koc lub książkę pod głową. Zegnij oba kolana i połóż stopy na podłodze obok pośladków.

2. Przyciągnij prawe kolano do klatki piersiowej i oprzyj bok prawej stopy o lewe udo w pobliżu kolana. Przytrzymaj prawą stopę lewą ręką.

3. Palce lewej ręki przepleć z palcami prawej stopy, głęboko wkładając palce dłoni w zatoki między palcami.

4. Utrzymując tę pozycję, pociągnij prawą piętę i palce u nogi w kierunku prawego kolana.

5. Aby skorzystać z okazji i wzmocnić biodra, oderwij lewą nogę od podłogi i podciągnij lewe kolano do klatki piersiowej. Prawa ręka może podeprzeć prawe kolano lub przytrzymać prawą stopę, aby nie ześlizgnęła się z lewego uda

6. Opuść prawą nogę i powtórz to samo ćwiczenie z lewą nogą.

I nie martw się, jeśli to ćwiczenie początkowo spowoduje dyskomfort, ale nie forsuj się i nie rób niczego na siłę. Wystarczy regularnie tyle ile możesz, stopniowo zwiększając swoje możliwości.

Spróbuj pomyśleć o czymś przyjemnym co sprawi, że będziesz się uśmiechać, oddychać spokojnie, głęboko i powoli, a będziesz zaskoczony, jak szybko zniknie ból i ucisk. O wiele lepiej jest znosić „słaby” ból stóp, niż cierpieć z powodu znacznie bardziej intensywnego bólu w całym ciele!

Wiele zakończeń nerwowych i stref refleksowych koncentruje się na stopach. Wykorzystaj to ćwiczenie jako profilaktykę, a w trudnych przypadkach jako skuteczną metodę powrotu do zdrowia. Przeplot palców rąk i stóp wspomoże odzyskanie ruchliwości, jeśli jesteś wystarczająco cierpliwy i konsekwentny.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Miniatura wpisu: pinterest.com