w

Napar z ostropestu plamistego oczyszcza wątrobę w 2 tygodnie

Stłuszczenie wątroby jest chorobą, która może znacząco obniżyć jakość życia pacjenta.

Stłuszczenie wątroby rozwija się w wyniku nagromadzenia kwasów tłuszczowych i trójglicerydów w komórkach organizmu. Ma to niekorzystny wpływ na wątrobę naruszając jej funkcje metaboliczne.

Chociaż stłuszczenie wątroby może być poddane skutecznemu przy odpowiednim leczeniu, wielu pacjentów nie wie, że ma to schorzenie. Wynika to z faktu, że rozwija jest prawie bezobjawowo.

Stłuszczenie dzieli się na takie z i bez podwyższonej aktywności enzymów wątrobowych. Wariant z podwyższoną aktywnością enzymów wątrobowych związany jest z aktywnym zapaleniem wątroby spowodowanym nadmiernym odkładaniem się lipidów w wątrobie. Częstym następstwem jest włóknienie lub marskość wątroby. Choroba bez podwyższonej aktywności enzymów przebiega łagodnie i często cofa się po zmianie diety, nawyków i trybu życia.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją naturalne środki, które mogą pomóc uporać się z tym problemem.

Ostropest plamisty jest jednym z najbardziej popularnych ziół stosowanych dla zdrowia wątroby. Zawiera sylimarynę substancję, która chroni komórki wątroby, uniemożliwiając gromadzenie w nim cząstek tłuszczu.

Wspomaga regenerację komórek oraz zapobiega odkładaniu się w nich kolagenu, tym samym hamując zmiany martwicze. Ponadto chroni wątrobę przed działaniem czynników toksycznych poprzez uszczelnianie błon komórkowych i hamowanie wnikania toksyn do środka. Dodatkowo działa delikatnie żółciopędnie.

Napar z ostropestu

Potrzeba 250 ml wody i 1 łyżeczkę zmielonych nasion ostropestu plamistego.

Zagotować wodę i dodać ziele. Przykryć garnek pokrywką i gotować przez 10 minut. Nie zapomnij przecedzić go przed spożyciem.

Zaleca się przyjmować filiżankę 1-2 dziennie przez co najmniej 2-3 kolejnych tygodni. Najlepszy efekt terapeutyczny osiąga się przy 2-3 miesięcznym stosowaniu.

Zmielone nasiona ostropestu można dodawać także do zup, sałatek czy jogurtu.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: retro.bg, Miniatura wpisu: freepik.com