Czego potrzebujesz, aby pożółkłe i wiotkie ogórki znów były zielone

Często zdarza się, że ogórki po posadzeniu przed rozpoczęciem owocowania bledną, żółkną, stają się wiotkie i słabe.

Ogólnie wyglądają na chore. I to jest dość powszechne zjawisko. Przyczyn żółknięcia może być wiele.

Najczęstszym problemem jest niedostateczne przyswajanie potrzebnych im mikroelementów. Najczęściej ogórki zaczynają żółknąć jeśli brakuje im magnezu lub żelaza. Więc w tej sytuacji istnieją trzy możliwości pomocy roślinom.

Pierwszym z nich jest zastosowanie chelatu magnezu, drugim jest podanie siarczanu magnezu pod korzeń. A trzecim – przywrócić naturalny kolor liści można za pomocą kalimagnezji (mineralny nawóz potasowy (siarczanowy) złożony z soli podwójnej: siarczanu potasu i magnezu). Sposób aplikacji podany jest na opakowaniu.

Powyższe wskazówki stosujemy gdy ogórki nie rosną dobrze, a wszystkie liście żółkną.

W przypadku, gdy dobrze rosną i tylko górne liście żółkną, problemem jest brak żelaza. Aby wyeliminować przyczynę, zaleca się stosowanie dolistnego nawozu żelazowego. Lub spryskanie chelatem żelaza. Instrukcja i sposób zastosowania również wskazane są na opakowaniu.

Brak wielu substancji może wyeliminować zwykły popiół.

Popiół należy rozsypać na grządkach i przemieszać go z ziemią, w czasie podlewania będzie on stopniowo dostarczany do rośliny. Można przygotować też roztwór wodny. 400 gramów wymieszać w wiadrze z wodą. Odstawić na kilka godzin. Podlać.

Jego działanie będzie jednak powolniejsze, więc jeśli stan roślin jest naprawdę zły wymagać będą interwencji, która zadziała szybciej.

Warto działać zanim rośliny opadną z sił próbując przetrwać przy niedoborach. Pomóż swoim roślinom, a znów będą rosły silne i zdrowe, a tylko takie są w stanie wydać pyszne, zdrowe owoce.

Ta prosta sztuczka uchroni Twoje pomidory przed zarazą. Wielu ogrodników stosuje tą metodę

1 kg ziemniaków i główka czosnku – Tani i pyszny obiad nawet bez dodatków