w

Czosnek, sól, cukier, musztarda i kefir – zamiast chemikaliów używanych w ogrodzie

Nie zdajemy sobie sprawy, że nawozy i chemikalia można zastąpić najpopularniejszymi produktami, takimi jak sól, cukier, czosnek, kefir czy musztarda.

W celu usunięcia pierwszych oznak zarazy pomidorów zarówno na liściach, jak i owocach tych roślin i oszczędzenia zbiorów, należy nawozić pomidory potasem i fosforem, aby mogły dojrzeć. Ale istnieje prostsza metoda:

1 litr wody zmieszany ze 100 g soli kuchennej. Polej rośliny tym roztworem.

Po takiej operacji liście żółkną i opadną, wzrost roślin zatrzyma się, a wszystkie siły idą w kierunku dojrzewania owoców. Ponadto cienka warstwa soli, która utworzy się na pomidorach, ochroni je przed dalszym rozwojem zarazy.

Możesz zapobiec jej, spryskując rośliny świeżym roztworem czosnkowym:

Wymieszaj 50 g czosnku w wiadrze z wodą lub przygotuj roztwór kefiru sfermentowanego z 1 litrem zmieszanym z wiadrem wody.

Buraki czerwone się nie rozwijają? W takim przypadku sól pomoże. Rozpuść 30-50 g soli w wiadrze z wodą i polej rośliny otrzymanym roztworem.

Trzeba robić to wczesnym latem, po tym jak rośliny rozwiną dorosłe liście.

Roztwór soli fizjologicznej nie wylewa się bezpośrednio na korzenie, ale w odstępach 10 cm od korzeni.

W przypadku szkodników kapuścianych możesz walczyć w ten sposób: przygotuj skoncentrowany syrop cukrowy. Umieść napodstawkach, a następnie na podporach znajdujących się wokół rzędów kapusty. Najlepiej byłoby, gdyby podpory były wyższe. Wysyp drożdże w proszku do każdej podstawki. Z powodu fermentacji pojawi się charakterystyczny zapach, który uwodzi szkodniki. „Gryząc” przynętę, szkodniki kapuściane po prostu przyklejają się do podstawek.

W okresach deszczowych ogrody są atakowane przez ślimaki. Obgryzają ze szczególnym upodobaniem zarówno liście truskawek, jak i owoce. Zwykle ślimaki atakują rośliny wieczorem, w nocy lub wcześnie rano, a w ciągu dnia odpoczywają gdzieś w cieniu: pod deskami, w gęstej trawie. Miejsca, w których gromadzą się ślimaki, należy posypać musztardą w proszku.

Źródło i Miniatura wpisu: fabricatinromania.info