w

Mój sąsiad nigdy nie ma stonki ziemniaczanej, a pomidory nie znoszą zgnilizny. Okazuje się, że po prostu sadzi tę roślinę obok nich

Okazuje się, że czosnek, niezależnie od odmiany, wpływa na plon całego ogrodu. Musisz tylko wiedzieć jak i gdzie sadzić.

Czosnek – pierwszy wróg szkodników ogrodowych i zgnilizny. Nie wierzysz? No to posłuchaj!

Super asystent

Ludzie jedzą czosnek jako środek przeciwbakteryjny. Rośliny „używają” czosnku do tych samych celów. Jego sąsiedztwo w ogrodzie jest przyjmowane z radością i życzliwością. Gdyby warzywa mogły porozmawiać, podziękowaliby właścicielowi za to, że mogły rosnąć obok czosnku.

Ten produkt ma:

– właściwości grzybobójcze
– fitoncydy niszczą patogenną mikroflorę
– właściwości dezynfekujące

Pomidory szczegolnie lubia towarzystwo czosnku. Nie w jednej grządce, ale w już odległości 0,5 metra. Można to zrobić zarówno w szklarni, jak i na otwartym terenie.

Czosnek ochroni delikatną strukturę pomidorów przed zarazą. Ponadto chroni przed mszycami, mączlikami i innymi szkodnikami.

Według niektórych ogrodników, ochroni przed mszycamii chorobami, takimi jak bakterioza ogórki i kapustę.

Możesz sadzić wiosenny czosnek z kapustą. Najpierw sadzi się czosnek, a gdy tylko zejdzie – kapusta. Czosnek z pewnością ochroni przed szkodnikami, ponieważ zwiększy odporność kapusty.

Co dalej? Marchew! Cóż, co mogę powiedzieć, czosnek jest pierwszym pomocnikiem w walce marchwi z muszką, konikiem polnym i mszycą. Nawiasem mówiąc, marchew nie pozostaje mu dłużna, pomoże czosnkowi rosnąć zdrowo, a substancje, które wydziela, utrzymają głowyówki czosnku dłużej soczyste.

Ziemniaki zapomną, czym jest stonka ziemniaczana, jeśli posadzimy czosnek między rzędami.

Zioła i czosnek są najlepszymi przyjaciółmi! Ponadto czosnek zapewnia znacznie więcej witaminy C.

O czosnku i owocach

Posadź czosnek obok porzeczek, malin i truskawek ogrodowych, a zapomnisz o problemach. Krzewy porzeczki będą chronione przed mszycami i roztoczami, a maliny – przed chrząszczami i mrówkami. Jeśli chodzi o truskawki, czosnek rosnący pół metra od niego chroni przed przędziorkami, larwami chrząszczy. A także prawdopodobieństwo ataku szarej pleśni zostanie znacznie zmniejszone.

Wniosek

Dopóki nie spróbujesz, nie przekonasz sie czy warto. Jedyną, które nie pasującą do tej listy rośliną, jest fasola, jej nie odpowiada towarzystwo czosnku.

Źródło i Miniatura wpisu: intermarium.news