Uprawa ogórków w szklarni, jak je karmić, aby dobrze rodziły i przez długi czas

Jeśli zdecydujesz się uprawiać ogórki w szklarni, powinieneś wiedzieć, jak o nie dbać i stosować nawozy.

Stosowanie nawozu uzależnione jest od etapu rozwoju ogórków, musi być prawidłowe i terminowe.

Nawożenie gleby należy wykonać trzy tygodnie przed sadzeniem ogórków.

Aby to zrobić, będziesz potrzebować – odtlenionego torfu – 5 części, humusu – 3 części, ziemi – 2 części. Po posadzeniu warzyw przykryj je niewielką warstwą próchnicy.

Nawozy należy aplikować po 14 dniach. Dodaj do wiadra 10 gramów kwasu siarkowego, 20 gramów mocznika i 10 gramów superfosfatu. Tę mieszankę należy podawać do systemu korzeniowego, stosować 1 litr na 1 roślinę.

Kiedy ogórki zaczną kwitnąć, należy przeprowadzić następne karmienie.

Dodaj 20 gramów azotanu potasu, 30 gramów mocznika i 40 gramów superfosfatu do wiadra z wodą.

Na każdą roślinę potrzeba około 1,5 litra roztworu. Przed użyciem nawozów ogórki należy dobrze podlać zwykłą wodą.

Zamiast nawozów mineralnych można również zastosować nawozy naturalne z odchodów krowich lub kurzych, rozcieńczone wodą w proporcji od 1 do 10. Pod każdą roślinę dać 1 litr roztworu.

Po zastosowaniu tego nawozu – dobrze podlej roślinę.

Gdy ogórki zaczną bardzo aktywnie kwitnąć, konieczne jest wykonanie naparu z ptasich odchodów, który stał przez 5 dni w stosunku 1 do 20. Następnie rozcieńczyć mieszaninę w proporcjach – 0,5 litra na wiadro wody. Użyj 1 litr przygotowanego nawozu na roślinę.

Kiedy zaczną pojawiać się ogórki, należy zrobić kolejne karmienie – rozpuścić 1 łyżkę stołową nitrofosforanu w wiadrze z wodą.

Po 14 dniach – rozcieńczyć 500 ml obornika w wiadrze z wodą dla wzmocnienia rośliny, dodać 1 łyżkę stołową siarczanu potasu. Możesz również zastosować nawóz do korzeni – 30 gramów siarczanu magnezu – 10 litrów ciepłej wody.

Do opryskiwania liści – 10 gramów na 10 litrów wody. Po 10 dniach potraktuj liście roztworem – 10 litrów wody – 2,5 grama kwasu borowego. Dla każdej grupy liści ta procedura jest wykonywana jeden raz.

Jeśli liście żółkną, konieczne jest zidentyfikowanie przyczyny choroby. Może to być fusarium lub mączniak prawdziwy. Przyczyną może być również niewystarczająca ilość światła słonecznego lub niekorzystna temperatura.

Jeśli szklarnie są zimne – nawożenie nie jest pożądane. Ale wtedy powinieneś karmić korzenie za pomocą złożonych nawozów mineralnych – 0,2% lub użyć roztworu mocznika – 0,4%, dwukrotnie i powtórzyć po 2 dniach.

Aby ogórki nie były dotknięte chorobami, sugerujemy rozcieńczenie 2 litrów kefiru w wiadrze z wodą. Służy do spryskiwania rośliny.

Jeśli owoce zaczną żółknąć – rozcieńczyć 1 łyżkę mocznika, 10 kropli jodu w wiadrze z wodą i natychmiast nakarmić roślinę.

Czasami stosuje się napar z pokrzywy. Pokrój pokrzywy, włóż do wiadra i napełnij wodą. Poczekaj, aż mieszanina sfermentuje, przecedź. Przed użyciem rozcieńczyć 1 litr 10 litrami wody. Użyj 1 litra rozcieńczonego roztworu na roślinę.

Jeśli liście ogórków są blade. Oznacza to, że roślina nie ma azotu. Konieczne jest spryskanie roztworem – rozcieńczonym w wiadrze z wodą i 1 łyżki mocznika.

Jeśli zauważysz bladość liści – należy leczyć natychmiast, ponieważ jeśli choroba zacznie się rozprzestrzeniać na górne liście, dolne zaczną umierać. Można stosować nawozy organiczne – napar obornika w proporcji od 1 do 10. Również blade liście mogą wskazywać na brak potasu – na taką glebę należy aplikować 15 gramów siarczanu potasu na 1 m2.

Do nawożenia używa się także popiołu drzewnego i skórki cebuli.

Do wiadra z wodą dodaj 3 szklanki popiołu i pozostaw do zaparzenia na 3 dni. Możesz dodać suchy popiół pod ogórki, a następnie dobrze podlać.

Dodaj 10 gram skórki cebuli do 10 litrów wody. Wlewać roztwór przez 4 dni, przecedzić przed użyciem.

Ogórki należy karmić 5 razy w ciągu całego sezonu wegetacyjnego.

Nawozy potasowe i azotowe aplikujemy 14 dni po posadzeniu.

Przed kwitnieniem dodaj magnez, bor i inne pierwiastki śladowe.

Bor i magnez są również dodawane przed utworzeniem owoców.

3 tygodnie po trzecim karmieniu dodaj fosfor do potasu, azotu, boru i magnezu.

Twórz złożone nawozy.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, wyhodujesz dobry zbiór ogórków w szklarni. Życzymy sukcesów.

Tylko 4 godziny – i objawy bólu gardła, jakby go nie było. Lekarstwo na ból gardła №1!

Długo walczyłem z mszycami i innymi szkodnikami roślinnymi, ale te metody mi pomogły! Moje rośliny są wreszcie uratowane