Długo walczyłem z mszycami i innymi szkodnikami roślinnymi, ale te metody mi pomogły! Moje rośliny są wreszcie uratowane

Zarówno upalna, jak i deszczowa pogoda sprzyjają namnażaniu się mszyc i innych szkodników roślinnych. Te maleńkie owady stanowią ogromne zagrożenie dla roślin.

Jak mszyce niszczą rośliny?

Te małe owady powodują powolne uszkodzenia, infekując pąki, z których wyłaniają się kwiaty, powodując zatrzymanie kwitnienia rośliny. Bardzo ważne jest jak najszybsze usunięcie mszyc, ponieważ jeśli nie podejmiemy działań przeciwko nim, bardzo szybko się rozmnażają.

Mszyce atakują kwiaty, krzewy, drzewa, a pozostawione bez kontroli rośliny mogą łatwo zachorować.

Mszyce mogą być zielone, szare lub czarne. Pojawiają się w grupach od spodu liści.

Jak możemy pozbyć się tych szkodników?

Oprócz stosowania środków chemicznych istnieje kilka sprawdzonych metod, które chcielibyśmy Państwu przedstawić:

1. Użyj wody

Kiedy zauważysz mszyce, spryskaj rośliny wężem, ponieważ mocny strumień wody je wyeliminuje. Tę metodę należy wypróbować tylko na roślinach, które mają energiczne liście.

2. Przygotuj naturalny roztwór

Do tego rozwiązania będziesz potrzebować mydła i wody. Zetrzyj szare mydło na tarce, wymieszaj w gorącej wodzie i pozwól mu się stopić. 6 łyżek tej mieszanki dodaje się do 2 litrów wody. Podziel mieszaninę na dwie równe części i spryskać rośliny dwa dni z rzędu.

3. Czosnek pomaga

Zmiażdż kilka ząbków czosnku, a następnie wymieszaj z 1 litrem wody i 30 ml oleju. Olej i czosnek usuwają szkodniki. Co tydzień sprawdzamy liście roślin i jeśli znajdziemy jakieś szkodniki, myjemy liście tym roztworem.

Źródło i Miniatura wpisu: fabricatinromania.info

Uprawa ogórków w szklarni, jak je karmić, aby dobrze rodziły i przez długi czas

Herbatka z mniszka oczyszcza skórę, usuwa przebarwienia, piegi, trądzik, leczy wiele chorób skóry