Prawdopodobnie każdy z nas miał ból gardła.
Ta nieprzyjemna choroba sprawia wiele kłopotów i dyskomfortu. Leki nie zawsze pomagają, a ból często staje sie nie do zniesienia. Na szczęście medycyna ludowa zawsze ma swoje tajne sposoby!
Podajemy przepis na skuteczny domowy środek, który z łatwością pomoże zmniejszyć lub wyeliminować objawy choroby, w tym ból gardła. Poradzisz sobie z przeziębieniem błyskawicznie!
Lekarstwo na ból gardła
Przy pierwszych oznakach choroby terapia powinna być zastosowana jak najprędzej.
Tajnym składnikiem jest burak to naprawdę niesamowite warzywo, które z łatwością radzi sobie z bólem gardła i nie tylko!
Korzyści:
1. Eliminuje stany zapalne i zmniejsza obrzęk gardła.
2. Ma widoczne działanie przeciwbakteryjne.
3. Zmniejsza ból.
4. Wzmacnia odporność.
5. Zwiększa elastyczność naczyń włosowatych i normalizuje ukrwienie.
6. Zmniejsza obrzęk i usuwa nalot z gardła.
Terapia burakami jest niezwykle prosta. Musisz tylko zaopatrzyć się w sok z buraków, który można uzyskać z wyciskarki, sokowirówki, blendera lub choćby starciu na tarce, a na efekt nie będziesz długo czekać.
Zastosowanie:
1. To prawdopodobnie najskuteczniejszy przepis. Wymieszaj 200 ml soku z buraków z 1 łyżką octu jabłkowego. Uzyskany koktajl podgrzewany w kuchence mikrofalowej do 30-35 °
C. Płucz gardło co najmniej 6-7 razy dziennie do pełnego wyleczenia.
2. W przypadku procesu ropnego zaleca się przepłukanie gardła roztworem soku z buraków i cebuli. Rozcieńcz wodą sok z buraków w równych proporcjach. Do 150 ml mieszaniny dodać 1 łyżkę soku z cebuli. Płukać tym roztworem co 3 godziny.
3. Sok z buraków jest doskonałym lekarstwem na katar! Wymieszaj sok i wodę w równych częściach, dodaj trochę miodu. Zapuść 4 krople do każdego nozdrza 4 razy
dziennie. Wykonuj tę kurację aż do ustąpienia objawów.
4. Ten przepis jest po prostu niezastąpiony przy wirusowym bólu gardła.
Wymieszaj 100 ml soku z buraków, 100 ml wody i 1 łyżeczkę soku z cytryny. Wypłucz gardła 5-6 razy dziennie.
5. Przy częstych nawrotach choroby polecamy pić wywar z buraków. 1 kg umytych i nieobranych korzeni gotuje się w 2 litrach wody. Kiedy buraki staną się miękkie, bulion wlewa się do osobnej miski. Tym wywarem mozna również 3 razy dziennie płukać gardło.
Przed użyciem przechowywać produkt w lodówce pamiętaj, aby go trochę rozgrzać!
Warto pić soki i wywary także profilaktycznie. Po 1 miesiącu takiej terapii poczujesz się dużo zdrowiej i łatwiej poradzisz sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami.
Możesz absolutnie płukać gardło burakami biorąc oczywiście pod uwagę nadwrażliwośći alergie na nie lub inne skladniki.
Z piciem bulionu powinny zachowac ostrożność osoby cierpiące na zapalenia żołądka, kamicę moczową, cukrzycę i osteoporozę!