Leczenie czosnkiem w celu poprawy złego krążenia, cholesterolu, tętna i oczyszczenia naczyń

Czosnek jest znany w wielu tradycjach ze swoich silnych działań profilaktycznych i terapeutycznych. Zawiera związki o właściwościach przeciwnowotworowych i przeciwbakteryjnych.

Spożywanie czosnku zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i metabolicznych.

Fitoterapeuta Constantin Milică cytuje w jednej ze swoich książek medycyny naturalnej korzystne efekty profilaktycznego leczenia czosnkiem dla układu sercowo-naczyniowego.

Leczenie polega na spożywaniu codziennie 2-3 ząbków czosnku na czczo.

Kuracja trwa 2 miesiące i zaleca się ją osobą cierpiącym na nadciśnienie lub inne choroby układu krążenia, w celach profilaktycznych, jeśli nie ma innych problemów zdrowotnych, w których surowy czosnek jest niewskazany.

Ze względu na wysoką zawartość siarczków czosnek zmniejsza złogi cholesterolu LDL w ścianach tętnic. Ma również działanie hipotensyjne, fluidyzujące i rozszerzające naczynia krwionośne.

Inne efekty terapeutyczne:

• reguluje tętno i skurcze serca

• stymuluje krążenie krwi

• oczyszcza naczynia krwionośne

• obniża poziom cholesterolu na ścianach tętnic

• ma wpływ na obniżenie ciśnienia krwi

Specjaliści zalecają osobom z chorobą sercowo-naczyniową lub zagrożonym nią codzienne spożywanie surowego czosnku w ramach profilaktyki długoterminowej, szczególnie osobom powyżej 50. roku życia.

Leczenie czosnkiem należy uzupełnić dietą lakto-wegetariańską. Spożywanie soków warzywnych jest szczególnie korzystne. Najlepsze będą z buraków czerwonych, marchwi, pietruszki oraz soku pomidorowego. Pij 50 ml soku z 1 łyżeczką wyciśniętego czosnku, chrzanu i soku cytryny. Pij 2-3 takie dawki soku każdego dnia.

Co mówią badania nukowe na temat właściwości leczniczych czosnku?

Szereg przeprowadzonych badań potwierdza korzystne działanie czosnku w zapobieganiu i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych.

Naukowcy wykazali w badaniach klinicznych i eksperymentalnych, że czosnek pomaga obniżyć ciśnienie krwi, poziom cholesterolu w surowicy i trójglicerydów, zapobiega miażdżycy naczyń krwionośnych i hamuje agregację płytek krwi.

Eksperymenty na zwierzętach wykazały, że dożylne podawanie wyciągów z czosnku powoduje obniżenie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi. Podawanie doustne zwierzętom z nadciśnieniem doprowadziło poziom ciśnienia krwi do normy.

W badaniach klinicznych na ludziach czosnek obniżył ciśnienie krwi u ponad 80% pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Autorzy wskazali, że czosnek nie wywołał skutków ubocznych ani poważnych powikłań.

Podawanie czosnku szczurom z hipercholesterolemią wywołaną wysokim cholesterolem znacznie obniżyło poziom cholesterolu w surowicy, trójglicerydów i cholesterolu LDL.

Większość badań na ludziach dotyczących efektów hipolipidemicznych wykazała, że ​​preparaty czosnkowe znacznie obniżają poziom cholesterolu w surowicy i trójglicerydów.

Metaanaliza sugeruje nawet, że czosnek można uznać za bezpieczniejszą opcję leczenia niż konwencjonalne leki obniżające poziom cholesterolu.

Inne badania na ludziach potwierdziły, że czosnek pomaga również zapobiegać zakrzepicy.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem.
Źródło i miniatura wpisu: Doctor Andrei Laslau

Po co jeść miód przed snem? Niesamowite rzeczy przytrafiają się Twojemu ciału!

Gagauskie pierożki z kapustą – uwielbiam je za ciasto i farsz.