w ,

Po co jeść miód przed snem? Niesamowite rzeczy przytrafiają się Twojemu ciału!

Miód przed snem!

Miód to słodkie płynne złoto, naturalny eliksir zdrowia. Czy kiedykolwiek próbowałeś go zjeść przed pójściem spać?

Podczas, gdy w różnych współczesnych publikacjach padają informacje o szkodliwości słodyczy, w starożytnych chińskich i indyjskich traktatach o zdrowiu zaleca się, aby przed snem zjeść łyżkę miodu.

Wygląda na to, że uzdrowiciele starożytności mają absolutną rację! Okazuje się, że w połączeniu z różnymi produktami i suplementami miód ma różny wpływ na ludzki organizm.

Przedstawimy 5 dobrych powodów, by zajrzeć do słoika i skosztować miódu przed snem.

1. Zjedzenie miodu przed snem pomaga lepiej się wyspać.

Miód jest znany ze swoich kojących właściwości. Odpręża, stymuluje produkcję melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za zdrowy sen, odnowę komórkową i przywrócenie równowagi układu nerwowego.

Łyżeczka miodu przed snem to gwarancja dobrego wypoczynku. Popij go herbatą rumiankową, a obudzisz się jako wypoczęta, pełna energii i optymistycznie nastawiona, osoba.

2. Pomaga spalić tłuszcz.

Specjalista od żywienia (chemik, botanik) Mike McKinnes zauważył, że sportowcy, którzy regularnie używali miodu, spalają 10 razy więcej tłuszczu niż ci, którzy tego nie robili.

Na podstawie swoich obserwacji McKinnes opracował dietę miodową, polegającą na całkowitym zastąpieniu cukru miodem. Łyżka miodu na noc – jedna z jego głównych zasad.

3. Regeneruje wątrobę.

Zdrowie wątroby to zdrowie całego ciała. Podczas snu odnawia się i przywraca witalność tego narządu. Szczególnie korzystna dla wątroby jest mieszanka miodu i soku dyniowego (w proporcji 1:1).

Zażywaj takie połączenie przez miesiąc, aby pomóc swojemu organizmowi szybciej eliminować toksyny i wspierać metabolizm.

4. Wzmacnia odporność organizmu.

Łyżeczka miodu – porcja wszystkich substancji niezbędnych dla organizmu. Czosnek jest silnym środkiem immunostymulującym. W połączeniu te dwa produkty mają supermoce przeciwko bakteriom i wirusom! Połącz ząbek czosnku z łyżką miodu i pozostaw na chwilę, by uwolnić prozdrowotne substancje.

Weź łyżkę na noc. Jest także doskonałym lekarstwem na kaszel.

5. Napełnia energią.

Chcesz wstać z łóżka pełen energii i w radosnym nastroju? Nie zapomnij położyć na szafce nocnej słoika miodu i szklanki wody z sokiem z cytryny. Pierwsze zażyj przed snem, drugie tuż po przebudzeniu. Spróbuj przynajmniej raz, a będziesz żałować, że nie próbowałeś tego wcześniej.

Wyjaśnijmy: wszystkie opisane powyżej właściwości lecznicze są związane tylko z naturalnym miodem

.

Źródło i Fotografie: otozh.com