w

Wskazówki dotyczące uprawy kalafiora. Jak uzyskać bogate zbiory

Wysadzanie na zewnątrz – Sadzonka powinna mieć 4-5 liści i dobrze rozwinięty system korzeniowy.

Zazwyczaj sadzi się go na zewnątrz w połowie maja. Ale to zależy od temperatury zewnętrznej.

Kalafior dobrze rośnie na grządkach, na których wcześniej rosły ogórki, cebule lub rośliny strączkowe.

Dołki powinny znajdować się w odległości 25 cm od siebie. Pomiędzy rzędami musi być co najmniej 50 cm. W każdym rzędzie należy dodać trochę popiołu zmieszanego z glebą, po czym można sadzić młody kalafior.

Rośliny należy zakopać do pierwszego liścia. Po posadzeniu kalafior należy podlać i przykryć folią na kilka dni.

Pielęgnacja kalafiora – Dla prawidłowego rozwoju kalafiora najlepsza temperatura waha się od + 16… + 25 ° C. W bardzo wysokich temperaturach i suchej glebie jakość plonów znacząco pogarsza się.

Gdy tylko pojawią się głowy, będą musiały zostać zacienione, w tym celu delikatnie połam liście boczne, aby przylegały do ​​siebie.

Podlewanie – Ze względu na specyfikę systemu korzeniowego kalafior wymaga regularnego podlewania (przy braku wilgoci wydajność znacznie spada).

Aby utrzymać wilgoć w glebie przez dłuższy czas, po podlaniu należy poluzować glebę, kopiąc na głębokość około 6 cm lub nawet głębiej.

Aplikacja nawozu – bardzo ważny punkt dla dobrego rozwoju kalafiora. Jesienią w roku poprzedzającym uprawę, grządki należy zasilić dobrze rozłożonym obornikiem lub wiosną przed sadzeniem rozsady, zastosować dobrze rozłożony kompost.

Dodatkowo tuż przed uprawą oraz w trakcie wegetacji powinno się zastosować odpowiednie nawozy mineralne. Nawozy powinny też zawierać w swoim składzie takie pierwiastki jak bor i molibden, które mają bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój róż kalafiora.

Należy jednak pamiętać, że kalafior źle reaguje na przenawożenie.

Źródło i Miniatura wpisu: fabricatinromania.info