w

ORZECH WŁOSKI – tak spójny i bogaty odżywczo, że może zastąpić MIĘSO

Orzechy włoskie są bardzo bogate w białko i dobre tłuszcze.

30 g orzechów może stanowić 113% zalecanej dziennej dawki Omega-3, 53% dawki miedzi, 51% dawki manganu i 19% dawki biotyny.

Fitoterapeuta Ovidiu Bojor przekonuje, że ziarna orzecha włoskiego zmieszane z równą ilością miodu pszczelego to prawie kompletny pokarm energetyczny.

Orzechy włoskie mogą zastąpić mięso są bogate w potas, wapń, fosfor, cynk, miedź, witaminę E i witaminę C.

Są tak pożywnym i spójnym pokarmem, że może zastąpić mięso na diecie bezmięsnej.

Orzechy włoskie – idealny zamiennik mięsa

Ze względu na swoją wszechstronność mielone ziarna można dodawać do różnych przepisów zastępując mięso: klopsiki, omlety, bułki, zupy, ciasta lub do napojów (koktajle owocowe i zbożowe).

Chociaż ma więcej kalorii niż mięso, orzechy włoskie są znacznie łatwiejsze do strawienia i nie zawierają toksyn, takich jak mięso.

Ponadto zawarte w nim tłuszcze to tłuszcze jednonienasycone, które są niezwykle korzystne dla układu sercowo-naczyniowego i mózgu.

Wskazania terapeutyczne

Spożywanie orzechów jest wskazane dla osób z niską odpornością, niedoborami witamin i minerałów, wegetarian, dotkniętych schorzeniami kardiologicznymi, anemią, astenią, diabetyków, rekonwalescentów, osób starszych i dzieci z problemami wzrostu.

Ziarna orzecha włoskiego w połączeniu z miodem lub innymi produktami pszczelimi stają się jeszcze bardziej odżywcze i witaminizujące.

Aby wzmocnić naczynia krwionośne i zapobiec udarowi, zalecana jest kuracja:

• 3 orzechy włoskie

• 2 łyżki miodu

• 1 łyżeczka pyłku pszczelego

Wymieszaj wszystkie składniki i jedz rano, na czczo.

Chociaż są bogate w tłuszcz, orzechy nie podnoszą poziomu cholesterolu. Wręcz przeciwnie, pomagają zmniejszyć jego poziom.

Diabetycy i osoby z wysokim poziomem cukru we krwi mogą częściej zastępować mięso orzechami, jeśli lekarz uzna to za pożądaną zmianę diety.

Orzechy włoskie mają bardzo niski indeks glikemiczny i pomagają obniżyć poziom cukru we krwi.

Jeśli często doświadczasz zaparć, spróbuj mieszanki suszonych śliwek z prażonymi orzechami, miodem i letnią wodą.

Spożywaj otrzymany preparat na czczo.

Spożywanie orzechów ma również korzystny wpływ na tarczycę, ponieważ pomagają zwiększyć poziom hormonu T4 (tyroksyny). Niskie poziomy T4 wskazują na niedoczynność tarczycy.

Orzechy włoskie są również zalecane w diecie par, które borykają się z problemami z płodnością lub impotencją (zwłaszcza naczyniową).

Źródło:

http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=99 „Vindecare și Purificare Prin Alimentație și Post”, Liviu Gheorghe, Tudor Ilie, Mihai Minoiu și Călin Ianța „Sănătate Prin Semințe, Legume și Fructe”, Ovidiu Bojor, Catrinel Perianu

MIEZUL de NUCĂ – atât de consistent și energetic încât poate înlocui CARNEA

Miniatura wpisu: freepik.com