w ,

Przepis na napój ogórkowy, który oczyści nerki z piasku i kamieni

Kamienie nerkowe występują u około jednej na 20 osób.

Są to małe kawałek stałego materiału krystalicznego, który z czasem powoli gromadzi się w narządach i powoduje ból.

Kiedy przesuwają się przez moczowód, ostre krawędzie wywołują bolesne odczucia. Może powodować odczucia bólowe pod żebrami, z tyłu i z boku. W niektórych przypadkach silny ból rozprzestrzenia się również na środek brzucha.

Co zrobić, jak pozbyć się problemu?

Kamienie nerkowe i odwodnienie

Odwodnienie może łatwo doprowadzić do powstania kamieni nerkowych, ponieważ brak odpowiedniego nawodnienia powoduje, że mocz staje się bardzo stężony, zanim zostanie przefiltrowany przez nerki.

W rezultacie mocz jest nasycony substancjami, które mogą tworzyć kamienie.

W niektórych przypadkach możesz sprawić, że usuwanie „ciał obcych” z organizmu będzie mniej bolesne i szybsze, jeśli zaczniesz pić więcej płynów.

Spowoduje to rozluźnienie kamienia tak, aby mógł przesuwać się z moczowodu, przez pęcherz i na zewnątrz cewki moczowej. Jeśli kamień jest duży, możesz potrzebować pomocy ze strony środków przeciwbólowych.

Dlaczego tworzą się kamienie?

Kamienie najczęściej powstają w organizmie z powodu nadmiaru wapnia w moczu. Często jest to wynikiem diety bogatej w sól lub z powodu zaburzeń metabolicznych.

Czynniki ryzyka obejmują niedożywienie, otyłość, odwodnienie i predyspozycje genetyczne. Jeśli nie dostarczasz wystarczającej ilości wody, a Twoja dieta składa się głównie z solonych lub przetworzonych produktów pochodzenia zwierzęcego, ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych jest znacznie zwiększone.

Najprostszą, a zarazem najbardziej skuteczną metodą ograniczenia ryzyka powstania złogów w układzie moczowym jest możliwie duże rozcieńczenie moczu przez wypijanie 3-3,5 litrów płynów (najlepiej wody – gotowanej, słabo zmineralizowanej, stołowej) na dobę.

Oznaka wychodzącego kamienia

Jest kilka oznak, że kamień jest w drodze. Jeśli twój mocz ma nietypowy odcień lub jest w nim krew, może to oznaczać, że kamień się porusza. Stanowi temu czasami towarzyszą dreszcze i nudności.

Leczenie kamieni nerkowych, zanim staną się problemem, jest naprawdę jedną z najlepszych opcji. Prosty przepis, zawierający tylko 4 składniki, pomoże pozbyć się problemu.

Potrzebujesz:

• liście mięty
• 1 ogórek;
• 200 ml wody;
• sok z połowy cytryny
• naturalny miód

Mieszając te składniki w blenderze, stworzysz koktajl, który bezpiecznie i łagodnie oczyści Twój organizm z kamieni nerkowych. Ten napój należy pić codziennie rano do śniadania. Możesz tez wypijać szklankę napoju przed każdym posiłkiem, aby zwiększyć wydajność.

Najlepszym sposobem leczenia kamieni nerkowych jest powstrzymanie ich tworzenia się, zanim zaczną doskwierać. Pij więcej czystej wody i nie jedz słonych potraw. Zmniejsz spożycie białka zwierzęcego i zwróć uwagę na spożycie wapnia.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: swe.kibrisdoktor.com, Miniatura wpisu: freepik.com