w

Jak raz na zawsze pozbyć się pająków z domu! Nie wrócą

Pająki niewielu pozostawiają obojętnymi wobec siebie. Większość ludzi ustawiają na przeciwległych biegunach.

Jednych fascynują innych totalnie przerażają. Do tego stopnia, że nauka określa ten silny lęk oddzielną jednostką zwaną arachnofobią. I wcale nie musi chodzić o te stworzenia z gatunku, które rzeczywiście mogą stanowić zagrożenie dla człowieka. Nawet te małe, zupełnie bezbronne, potrafią wywoływać panikę na swój widok.

W wielu osobach budzą również obrzydzenie, ponieważ często są mylnie uważane za roznosicieli chorób i zjadaczy kurzu. Tymczasem te żyjące w Polsce w większości nie gryzą, nie atakują, nie jedzą kurzu, nie roznoszą chorób, a wręcz przeciwnie zjadają owady, które są ich roznosicielami.

Tylko trzy gatunki obecne w naszym kraju mogą ugryźć, ale i one nie wywołują poważnych skutków dla zdrowia.

Jeśli jednak pająki wywołują w Tobie histeryczny lęki lub obrzydzenie, lepiej nie szargać sobie nerwów i po prostu je wyprowadzić ze swojego terytorium.

Jak pozbyć się pająków z domu

Większość pająków woli mieszkać na zewnątrz, jednak wraz z końcem lata, szukając schronienia, trafiają do domów i mieszkań.

Jeśli lęk jest silny, a pająków dużo najlepiej wezwać profesjonalistów, którzy przeprowadza zabieg zwalczania pająków.

Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić żeby pozbyć się ich samodzielnie.

1. Pająki nie tolerują zapachu żołędzi i kasztanów

Aby zapach był intensywniejszy zrób w nich otwory i rozłóż je w miejscach gdzie mogą się pojawiać pająki mi.in przy oknach i drzwiach.

Niewiele wiadomo o tym, dlaczego odstraszają one pająki. Niektórzy spekulują, że kasztany zawierają jakąś szkodliwą substancję chemiczną.

2. Mięta i cytryna

Pająki nie lubią też zapachu mięty i cytryny. Do 1 litra wody dodaj łyżkę olejku cytrynowego lub miętowego, wlej do butelki z rozpylaczem, a następnie spryskaj miejsca, w których gnieżdżą się pająki. Lepiej unikać spryskiwania kolorowych ścian, ponieważ mogą one ulec uszkodzeniu w kontakcie z kwasem cytrynowym.

Taka mieszanka sprawdzi się na wyższych obszarach przy sufitach, karniszach czy wysokich szafach. Przy drzwiach czy oknach możesz umieścić kilka kropli samego olejku na waciku, papierowym ręczniku czy szmatce i porozkładać w różnych miejscach.

Oprócz mięty i cytryny także olejek lawendowy, cedr i drzewo herbaciane są równie skuteczne w odstraszaniu pająków od domu.

3. Ocet w walce z pająkami

Ocet jest najlepszym naturalnym środkiem odstraszającym pająki. Wymieszaj równe części wody i octu stołowego i umieść mieszaninę w butelce ze spryskiwaczem. A następnie spryskaj bezpośrednio miejsca, w których pająki mają tendencję do osiedlania się. Na przykład takie miejsca jak drzwi, parapety, kratki wentylacyjne czy narożniki okien.

4. Rozsyp ziemię okrzemkową

Rozprowadź cienką warstwę przed wejściem do domu, przy oknach do piwnic. Ten proszek jest wykonany z naturalnie uformowanych skamieniałości glonów okrzemek. Jest bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych.
Kiedy pająk przechodzi przez proszek, jego zewnętrzna część zostaje przecięta, powodując wyciek płynów ustrojowych. Pająk ostatecznie wysycha i w rezultacie umiera.

Źródło: wikihow.com, bios.net.pl, Miniatura wpisu: wikihow.com CC BY-NC-SA 3.0