Old dirty gas stove.
w

Małe triki na doskonałą czystość w Twoim domu

Podzielimy się dziś kilkoma przydatnymi wskazówkami, które znacznie ułatwią utrzymanie czystości w domu.

Czysta kuchenka mikrofalowa

Wlej do talerza mieszaninę octu i wody w stosunku 1:1. Włóż miskę do kuchenki mikrofalowej, włącz ją na 5 sekund. Pary wody i octu pomogą szybko zmiękczyć zabrudzenia w kuchence mikrofalowej. Wystarczy przetrzeć gąbką.

Czysta lodówka

Aby ułatwić czyszczenie półek lodówki, przykryj je folią spożywczą. W razie potrzeby łatwo i szybko wymienisz je na nowe bez mozolnego doczyszczania z resztek jedzenia.

Czysta łazienka

Lignina nasączona wybielaczem doskonale wyczyści emaliowaną wannę czy brodzik. Rozłóż ligninę w problematycznych miejscach i pozostaw na noc. Rano będziesz mile zaskoczony jak czyste saą te powierzchnie.

Czysty ruszt na kuchence

Ruszt będzie wyglądał jak nowy, jeśli wykonasz z nim tę sztuczkę. Umieść go w plastikowej torbie (reklamówce, worku na śmieci), dodaj 5 łyżek amoniaku. Wynieś na balkon/taras, żeby nie wdychać oparów amoniaku i pozostaw na co najmniej 12 godzin. Rano wyjmij ruszt i opłucz go pod bieżącą wodą. Nie pozostanie żaden brud.

Czysty dywan

Aby usunąć nieprzyjemne plamy, spryskaj dywan płynem do mycia szyb. Połóż kawałek niepotrzebnego materiału na wierzchu i wyprasuj plamę żelazkiem.