Czy potrafisz znaleźć inne jabłko na obrazku?

Nie zawsze dostrzegamy to, co ukryte tuż pod naszym nosem. Często jesteśmy tak pochłonięci przez myśli, zmartwienia czy codzienną rutynę, że nie dostrzegamy szczegółów. Spostrzegawczość to nie tylko zdolność dostrzegania detali. To także umiejętność syntezowania całości i świadomego doświadczania otaczającego nas świata w pełni. W tym artykule sprawdzimy czy trudno jest ogarnąć całość, a jednocześnie dostrzec szczegóły od całości się odróżniające.

Viralowe wyzwania są testem na naszą spostrzegawczość. Więc jeśli masz trochę wolnego czasu to sprawdź się w poniższym.

Wśród 3 rzędów i 8 kolumn jest jedno jabłko, które różni się jednym drobnym szczegółem. Jest ledwo zauważalny, ale da się go wykryć, jeśli masz niezwykłą zdolność obserwacji.

Jeśli w czasie 30 sekund, jesteś w stanie znaleźć jabłko, które różni się od pozostałych, to jesteś wybitnie spostrzegawczy. Jeśli znalazłeś różnice po dłuższym czasie i tak możesz uznać swoją spostrzegawczość za ponadprzeciętną.

Rozwiązanie testu

Dla mniej wytrenowanych wzrokowo quiz ten może być dość wyczerpujący, ponieważ wszystkie jabłka wyglądają bardzo, ale to bardzo podobnie. Nie jest łatwo wykryć subtelną różnicę.

Nie możesz znaleźć różnicy? Omawiane jabłko znajduje się w drugim rzędzie od góry i drugiej kolumnie od prawej. Sprawdź tę różnicę na obrazku poniżej.

Jak poprawić swoją spostrzegawczość?

Oprócz regularnego rozwiązywania testów, zalecamy ćwiczenie polegające na skupianiu wzroku na szczegółach i wychwytywaniu detali, na które normalnie nie zwracamy uwagi. Staraj się to robić codziennie przez co najmniej miesiąc. W poprawianiu spostrzegawczość pomaga także gra w szachy, łamigłówki lub inne gry wymagające myślenia. Pomagają Twojemu mózgowi lepiej funkcjonować na co dzień.

Jak wykorzystać krzaki pomidorów: 3 sposoby, które zaskoczą nawet doświadczonych ogrodników

Ten domek ma zaledwie 30 m2 i robi furorę w sieci! Zobacz tylko jakie skrywa wnętrze!