w

Ten domek ma zaledwie 30 m2 i robi furorę w sieci! Zobacz tylko jakie skrywa wnętrze!

Wiele rodzin mieszka na niewielkiej przestrzeni, gdzie na jedną osobę przypada mniej niż 10 m2. Dlatego mały dom, o powierzchni kawalerki, może spełnić funkcję wygodnego miejsca do życia np. dla singla lub małżeństwa.

W ostatnich latach, wraz z gwałtownym wzrostem cen mieszkań i zmiany przepisów, wzrosło zainteresowanie małymi domami. Przeznaczonymi zarówno do rekreacji indywidualnej jak i do mieszkania całorocznego.

Taki dom jest tani w utrzymaniu, a przez to, że jest jednak budynkiem wolnostojącym, a nie mieszkaniem, zupełnie inaczej odczuwa się niewielkie wnętrze.

Szczególnie od wiosny do jesieni, gdy większość czasu spędzamy na tarasie czy w ogrodzie, dom służy głównie za sypialnię. Dlatego poczucie przestrzeni mieszkalnej w takim domu, jest zupełnie inne niż 30 metrów kwadratowych w bloku.

Nie każdy mały dom będzie jednak wygodny i funkcjonalny. W przypadku małego metrażu wszystko musi być odpowiednio przemyślane i rozplanowane. Pewnie dlatego ten dom stał się hitem w sieci wśród osób poszukujących dobrze zaprojektowanego małego wnętrza.

Przyjrzyjmy się tej małej powierzchni i sprawdźmy czy rzeczywiście zawiera wszystko co niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Wnętrze zostało zaprojektowane bardzo praktycznie. Mimo niewielkiej powierzchni wydaje się przestronne, a zastosowanie sprytnych rozwiązań pozwoliło wykorzystać każdy centymetr najlepiej jak to możliwe.

Zobaczcie sami: