Suplementy dla zamiokulkasa z apteki i ze sklepu, które dają spektakularny efekt

Nie zawsze potrzeba drogich, specjalistycznych preparatów, żeby ożywić i wzmocnić nasze domowe rośliny.

Często takie domowe naturalne suplementy są skuteczniejsze i tańsze.

Nawóz, którego jednym ze składników jest mielony cynamon, pomoże stymulować aktywny wzrost nowych pędów i liści zamiokulkasa.

A wystarczy rozcieńczyć 1 łyżeczkę cynamonu w szklance gorącej wody. Zaletą stosowania cynamonu dla roślin jest to, że zawiera ogromną ilość witamin i minerałów, w tym witaminę A, witaminy z grupy B, witaminę C, witaminę E, potas, fosfor i różne aminokwasy. Wszystkie te substancje są niezbędne do aktywnego wzrostu i rozwoju roślin.

Pozostaw cynamon do zaparzenia na 3-4 godziny. Rozcieńcz do objętości 1 litra i dodaj do niego 2 tabletki Asparginu zawierającego potas i magnez. Dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się stosowanie takiego karmienia pod korzeń raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie.

Aby przygotować kolejny naturalny suplement, który pomoże zwiększyć ilość zielonej masy, będziesz potrzebować glukozy w ampułkach. Rozpuścić 1 ampułkę (10 ml) 40% roztworu glukozy w 1 litrze wody. Zastosowanie glukozy pozytywnie wpłynie na procesy powstawania zielonej masy: liście będą duże, gęste i soczyste.

1 łyżeczka humusu potasu sprawi, że nawóz będzie jeszcze bardziej skuteczny. Poprawi proces wchłaniania glukozy i zapewni roślinom potas w wymaganej ilości.

1 łyżeczka na dowolny domowy kwiat i bujne kwitnienie gwarantowane! Kwitnie cudownie!

Dlatego pomidory na krzakach nie czerwienieją, nawet jeśli jest ciepło