w

Świąteczne porządki z sodą oczyszczoną. Sprawdziliśmy najlepsze sztuczki

Soda oczyszczona w świątecznym sprzątaniu jest niezbędna, jeśli chcesz przywrócić blask każdej powierzchni w domu, bez użycia środków chemicznych.

Użyj sody oczyszczonej do czyszczenia artykułów łazienkowych i kuchennych, ale także do czyszczenia dywanów.

Oto najlepsze sztuczki i przepisy z sodą oczyszczoną, które powinieneś wypróbować.

Soda oczyszczona do czyszczenia łazienki i kuchni

Soda oczyszczona jest idealna do sprzątania łazienki i kuchni. Użyj wilgotnej gąbki z odrobiną sody oczyszczonej i wyczyść powierzchnie w łazience. Na koniec spłucz resztki sody i brudu wodą. Zlew, toaleta, połysk płytek to wszystko zrobisz sodą!

Również zmywarka czy kuchenka mikrofalowa mogą wyglądać jak nowe.

Raz w miesiącu wsyp sodę oczyszczoną do pralki i nastaw płukanie, aby wyczyścić i zdezynfekować wnętrze. Nałóż też sodę na gąbkę i przetrzyj uszczelkę.

Czy wiesz, że pojemnik na detergenty świetnie się myje w zmywarce?

Jeśli chodzi o kuchenkę mikrofalową, przepis jest równie prosty. Wystarczy posypać sodą oczyszczoną gąbkę zwilżoną wodą, a następnie delikatnie przetrzeć od wewnątrz i na zewnątrz.

Soda oczyszczona do czyszczenia piekarnika

Piekarnik jest trudny do czyszczenia. Jeśli zdecydujesz się na ekologiczne czyszczenie, bez toksycznych detergentów i bez wysokich kosztów, wystarczy posypać dużą ilością sody oczyszczonej zabrudzone powierzchnie w piekarniku.

Za pomocą spryskiwacza zwilż wodą i pozostaw na całą noc. Do powierzchni pionowych musisz zrobić gęstą papkę i nałożyć na boki piekarnika.

Następnego dnia spryskaj octem, pozostaw jeszcze na godzinę i zetrzyj zanieczyszczenia szmatką lub ściereczką. Następnie spłucz wodą, a powierzchnie będą jak nowe.

Soda oczyszczona do czyszczenia podłóg

Aby wyczyścić i zdezynfekować podłogi, wlej pół szklanki sody oczyszczonej do wiadra z ciepłą wodą. W tej mieszance umieścić mop lub ścierkę i umyj podłogę.

Powierzchnie pozostaną błyszczące. Tam, gdzie pozostały plamy, można użyć sody oczyszczonej połączonej z sokiem z cytryny. Ta mieszanka pomaga również usuwać niechciane zapachy.

Pasta z sody oczyszczonej na odporne tłuste plamy

Aby skutecznie usunąć tłuste plamy z tłuszczu, przygotuj pastę z sody oczyszczonej z solą i płynem do naczyń. Nanieś na plamę i pozostaw na 5 minut, a następnie wetrzyj i spłucz. Ta pasta z sody oczyszczonej może być używana do usuwania uporczywych plam na powierzchniach kuchni lub łazienki.

Soda oczyszczona do czyszczenia dywanów

Skuteczne czyszczenie dywanów wymaga mieszanki: łyżki sody oczyszczonej, 1/4 szklanki białego octu i łyżki proszku do prania. Wymieszaj składniki i umieść je w butelce z rozpylaczem.

Spryskaj mieszankę bezpośrednio na dywanie, pozostaw na kilka minut (3-4) i przetrzyj szczotką do dywanów. Następnie przygotuj w misce roztwór ciepłej wody i odrobiny octu.

Po zakończeniu wycierania dywanu weź czystą ściereczkę, zanurz ją w wodzie i wytrzyj dywan. Możesz zostawić otwarte okno. Dywan będzie wyglądał jak nowy.

Z sodą sprzątanie bez chemii staje się proste!

Źródło: fabricatinromania.info, Miniatura wpisu: freepik.com, youtube/Bethany Fontaine