w

Sąsiadka kupiła ostatnio kilka torebek skrobi ziemniaczanej. Gdy powiedziała mi po co, zaraz zrobiłam to samo

Skrobia ziemniaczana przydaje sie w kuchni do zagęszczania sosów, placków ziemniaczanych, kisieli owocowych.

Ale jest zastosowanie jest o wiele szersze niż się spodziewasz.

Zebraliśmy dla Was najlepsze zastosowania skrobii, jest w nich rewelacyjna i niezastąpiona.

Pielęgnacja skóry

Skrobia znakomicie pielęgnuje skórę. Można używac jej jako zasypki dla niemowląt, a także świetnie oczyszcza skórę tłustą.

Do 0,5 szklanki wody wsyp 2 łyżki skrobii i dodaj odrobine balsamu. Nałóz maseczkę na twarzna 20 minut. Zmyj ciepłą wodą. Stosuj 3 raqzy w tygodniu.

Spray do okien

Do sporządzenia skutecznego środka do szyb wymieszaj ocet, sok z cytryny i wodę w proporcjach 1:1:1. Dodaj 2 łyżeczki skrobii i wymieszaj. Przelej do butelki ze spryskiwaczem.

Czyszczenie sreber

Skrobia nadaje się świetnie do przywróceniu blasku srebrnej zastawy stołowej. Do czterech łyżek skrobii dolej tyle wody by uzyskać konsystencję pasty. Pocieraj srebra, a następnie opłukaj i wysusz.

Tłuste plamy

4 łyżki skrobi rozbuść w 50 ml mleka. Taką mieszankę nałóż na plamę i pozostaw na noc. Rano tłuste plamy na ubraniach, czy tapicerce będa tylko wspomnieniem.

Nieprzyjemny zapach

Skrobia świetnie pochłania nieprzyjemne zapachy z obuwia. Wystarczy wsypać ja do butów, zostawić na noc a rano dokładnie odkurzyć wnętrze buta. Efekt gwarantowany!

Prasowanie

2 szklanki wody wymieszaj z łyżeczką skrobiii. Przelej do butelki z rozpylaczem i spryskaj ubranie przed prasowaniem. Zobaczysz jak skrobia ułatwia rozprasowanie zagniecień.

Czyszczenie ubrań

Mało kto wie, że skrobia roradzi sobie z czyszczeniem ubrań niegorzej niz pralnia chemiczna. Ubranie należy włożyć do worka, zasypać dwiema szklankami skrobii. Następnie zamknij worek i potrząśnij tak, by skrobia rozprowadziła się na ubraniu. Zostaw na noc. Rano wytrzep i gotowe!

Jak widzicie skrobia ma wiele praktycznych zastosowań, o których mało kto wie.

Źródło i Foto miniatury: woman.rambler