w

5 porannych nawyków, które zajmą 5 minut a przyniosą wiele korzyści!

Dzisiaj opowiemy o pięciu prostych nawykach do wykonania rano tuż po wstaniu. Zajmą nie więcej niż 5 minut, ale przysporzą sporo korzyści dla organizmu. Dlatego warto je wprowadzić do codziennej rutyny.

Jak zawsze we wszystkim najważniejsza jest konsekwencja. Jeśli zaczynamy coś robić, róbmy to codziennie. Regularność i powtarzalność sprawią, że rezultaty pojawią się szybciej.

Składniki, których będziesz potrzebować: cytryna, woda, miód, węgiel aktywny, roztwór nadtlenku wodoru i świeże jajo strusie.

O jajku to był żart, ale kup resztę, bo to niewielki wydatek, który może się opłacać.

1. Język

Czy myjesz zęby rano? Mamy nadzieję, że tak. Trzeba jednak bezwzględnie pamiętać o tym, aby wyczyścić również język. Ludzie o tym mówią znany od czasów starożytnych. Awicenna w X wieku napisał o tym zabiegu jako jednym z najważniejszych, w swoich traktatach, a indyjscy jogini tak zrobili długo przed nim.

Służy do tego specjalna skrobaczka, którą można kupić w drogeriach. Stanowi uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Skutecznie suwa bakterie i pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Co daje czyszczenie języka?

1. Przez powierzchnię języka są usuwane z ciała toksyny. Gromadzą się tam bakterie, które wraz ze śliną są następnie przenoszone do zębów i dziąseł, powodując osadzanie płytki i w efekcie próchnicę.
2. Usunięcie przyczyn nieświeżego oddechu
3. Oczyszczenie kubków smakowych, które pozwala subtelniej odczuwać smak jedzenia.

2. Ciepła woda

Następną ważną poranną procedurą powinno być: wypicie szklanki ciepłej wody z małą ilością soku z cytryny.

Procedura jest prosta. Weź czystą, niegotowaną wodę (zakupioną lub oczyszczona przez zamrożenie lub przefiltrowaną, podgrzej go do ciepłego stanu (nie powinna być gorąca). Napełnij szklankę, dodaj sok z plasterka cytryny. Pij małymi łykami co najmniej 30 minut przed jedzeniem.

Jak przydatna ciepła woda na pusty żołądek?

1. Woda wypłukuje odpady trawienne, złogi i toksyny z przewodu pokarmowego i przygotowuje go do procesu trawienia.
2. Poprawia metabolizm, znikają problemy skórne z tym związane (trądzik, zaskórniki, wysypki).
3. Woda z cytryną skutecznie oczyszcza wątrobę. Sok z cytryny pobudza wątrobę do uwalniania toksyn, a woda natychmiast je usuwa.
4. Sok z cytryny zawiera wiele pierwiastków śladowych i witamin (potas, magnez, wapń, fosfor, sód, żelazo, karoten – 0,01 mg, witamina B1 – 0,04 mg, witamina B2 – 0,02 mg, witamina B5 – 0,2 mg, witamina Bb – 0,06 mg, witamina B – 9,0 mg, witamina C – 40-70,0 mg, witamina PP-0.1).

3. Łyżeczka miodu

Kolejny przydatny nawyk. Pięć minut przed śniadaniem zjedz łyżeczkę miodu i popij wodą. Warunek: miód musi być dobry i naturalny.

Co daje łyżka miodu?

1. Miód – potężne źródło witamin i pierwiastków śladowych, a także źródło fruktozy i glukozy, co jest dobre dla pobudzenia organizmu.
2. Miód ma silne działanie przeciwwirusowe i działanie antybakteryjne.
3. Ze względu na obecność składnika erogennego w miodzie, wzrasta wydajność w ciągu dnia.
4. Miód to znany środek przeciwdziałający starzeniu się organizmu.

4. Tabletka z węglem aktywnym

Po śniadaniu wziąć 1 tabletkę węgla aktywnego. To jeden z najbezpieczniejszych leków, które zbierają wszystkie śmieci w ciele i pozwalają się ich pozbyć.

Węgiel aktywny jest uniwersalnym absorbentem, który jest w stanie wchłonąć toksyny, produkty rozkładu alkoholu i zapobiegać wchłanianiu ich do krwi. Nie jest wchłaniany ani metabolizowany w przewodzie pokarmowym. Jest całkowicie wydalany z kałem.
Nie zażywaj więcej niż jednej tabletki dziennie co dwa lub trzy dni.

5. Wypłucz usta roztworem nadtlenku wodoru

Po śniadaniu polecam wypłukaj usta roztworem wodnym nadtlenku wodoru (wodą utlenioną). Kosztuje grosze, ale korzyści jest wiele!

Roztwór do płukania: 10 kropli 3% roztworu nadtlenku na 50 mg czystej niegotowanej wody. Nie zwiększaj udziału nadtlenku, ponieważ możesz „spalić” błonę śluzową.

Co daje?

1. Zapobiega chorobom zębów i dziąseł. Kto regularne płuka usta wodą utlenioną chodzi do dentysta głównie profilaktycznie.
2. Przy regularnym stosowaniu likwiduje „nieprzyjemny” zapach z ust.
3. Zęby są stopniowo wybielane.

Oto kilka prostych porannych zabiegów, które nie są kłopotliwe, a przynoszą pozytywne efekty.

Oprócz tych wymienionych w poście warte uwagi jest także stosowanie innych nawyków korzystne dla zdrowia i samopoczucia takich jak akupresura, prysznic kontrastowy, gimnastyka stawów i wietnamska joga Ziongshin i kompleks oddechowy Baitapkhi i specjalne ćwiczenia na kręgosłup he-Chun.

Zapewniają świetne doładowanie energii na cały dzień!

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: otozh.com.ua, Miniatura wpisu: freepik.com/wikihow.com (CC BY-NC-SA 3.0)