Oto 5 zasad szybkiego obniżania ciśnienia krwi podczas stresu. Ważne, by to wiedzieć!

Często zdarza się, że ciśnienie gwałtownie rośnie w wyniku nagłej sytuacji stresowej i nie ma w pobliżu nikogo, kto mógłby pomóc.

Jednak zanim przyjedzie karetka, możesz samodzielnie obniżyć ciśnienie za pomocą prostych metod.

Porada 1

Przede wszystkim postaraj się zrelaksować, spróbuj wstrzymać oddech po wdechu na 7-10 sekund. Ćwiczenie to można powtarzać przez 2-3 minuty: weź wdech i nie wydychaj powietrza, policz do 7-10, dopiero potem – wydech. Ta prosta procedura pomaga obniżyć ciśnienie krwi do 30 jednostek.

Porada 2

W szybkim obniżeniu ciśnienia może pomóc zimna woda. Trzymaj dłonie pod strumieniem zimnej wody, polej na przedramię, umyj twarz, zwilż chusteczki i nałóż na szyję i splot słoneczny. Możesz też zanurzyć stopy do kostek w zimnej wodzie.

Porada 3

Aby szybko obniżyć ciśnienie krwi, tradycyjni uzdrowiciele zalecają stosowanie octu jabłkowego. Mianowicie: nakładaj na podeszwy gazę nasączoną octem jabłkowym na 10 minut.

Porada 4

Aby szybko obniżyć ciśnienie krwi, musisz przygotować mieszankę nalewki waleriany, ziela głogu i kropli nasercowych. Tradycyjni uzdrowiciele zalecają pacjentom z nadciśnieniem tętniczym, aby zawsze mieć tę mieszankę pod ręką. Jeśli nastąpi gwałtowny wzrost ciśnienia krwi, weź łyżeczkę mieszanki, rozcieńczając ją 50 ml wody.

Porada 5

Z pomocą przychodzi też medycyna chińska. Metoda polega na masowaniu lini w dół szyi. Miejsce to należy delikatnie muskać, nie uciskać! Wykonujemy po 10 muśnięć po jednej i 10 po drugiej stronie głowy. Kolejno druga linia swój początek ma na wysokości płatka ucha. Od tego miejsca wykonujemy kolisty ruch w kierunku nosa. Krok drugi powinien być powtarzany przez 5 minut.

Źródło: golapravda.blog, Miniatura wpisu: freepik.com

Nie pozwól, aby infekcja dostała się do płuc z gardła! Zalecenia lekarzy jak temu zapobiec

Oto witaminy i minerały, które są niezbędne dla zdrowia serca. Okazuje się, że bycie zdrowym jest proste!