Nie pozwól, aby infekcja dostała się do płuc z gardła! Zalecenia lekarzy jak temu zapobiec

Środki ludowe na przeziębienia są nie mniej skuteczne niż drogie leki.

Najłatwiejszym sposobem, a jednocześnie najbardziej skutecznym leczenia bólu gardła jest płukanie gardła.

Nie tylko łagodzi ból, zabija bakterie, ale co najważniejsze – ta procedura nie pozwala infekcji zejść z gardła do oskrzeli i płuc.

Płucz gardło solą fizjologiczną

Wodny roztwór z solą – najlepsza pierwsza pomoc na ból gardła. Każdy, kto choć raz miał ból gardła, zgodzi się, że sól fizjologiczna działa cuda! Czy istnieje naukowe uzasadnienie dla tego popularnego środka?

Dokładnie. Badanie opublikowane w American Journal of Preventive Medicine wykazało, że płukanie ciepłą wodą i solą przez trzy dni zmniejsza objawy infekcji dróg oddechowych nawet o 40%!

W jaki sposób sól zabija infekcje?

Okazuje się, że w wyniku osmozy woda przechodzi przez błonę cząsteczek z roztworu mniej stężonego do bardziej stężonego.

Błona śluzowa krtani jest miejscem wnikania i osadzania się wirusów i bakterii, ponieważ jest to dość sprzyjające środowisko do ich rozmnażania. Ból gardła i stan zapalny są spowodowane obrzękiem zakażonych tkanek.

Ponieważ zastosowany roztwór soli jest roztworem hipertonicznym, jego stężenie soli jest większe niż w tkankach gardła, więc pobiera z nich wodę. Pomaga to złagodzić stan zapalny i ból podczas połykania.

Ciepła słona woda zabija chorobotwórczą mikroflorę. Dzięki osmozie! Gdy ciepły roztwór soli fizjologicznej wyciąga wodę z tkanek, bakterie i wirusy są odwodnione i umierają. Dodatkowo płucząc gardło, wypłukujemy śluz bakteriami.

Jak często należy płukać gardło?

• Rozpuść sól w ciepłej wodzie.

• Jedną łyżeczkę rozpuścić w szklance ciepłej wody.

• Płucz gardło 3-4 razy dziennie.

• Pij też dużo płynów – wody, soków i jedz zupy.

Dzieci także można uczyć płukać gardło, trzeba jednak pamietać, że ich błona śluzowa jest delikatniejsza i należy odpowiednio zmniejszyc ilość soli.

W 95% przypadków ból gardła u dzieci poniżej 5 roku życia jest spowodowany przez wirusy, a w 70% również u dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Infekcje bakteryjne (zwłaszcza dławica piersiowa) rozwijają się u jednej trzeciej dzieci w wieku od 5 do 15 lat i powodują ból gardła.

W przypadku przeziębień w rodzinach z dziećmi w wieku szkolnym wiele osób często stosuje płukanie gardła roztworem wody z solą. Można śmiało powiedzieć, że ta procedura jest bezpieczna i bez skutków ubocznych.

Wielu tradycyjnych uzdrowicieli zaleca dodanie szczypty kurkumy do roztworu solnego. Kurkuma dodatkowo zwiększa skuteczność roztworu.

Proporcje:

• ½ szklanki gorącej wody
• 1 łyżeczka soli kamiennej lub morskiej

• ¼ łyżeczki kurkumy.

Użyj powstałego roztworu, gdy temperatura jest odpowiednia do płukania gardła.

Uwagi

Jeśli ból gardła nie ustąpi po trzech dniach płukania, należy infekcję skonsultować z lekarzem.

Gorączka, powiększone migdałki, biała płytka w gardle – objawy zakażenia bakteryjnego wymagającego leczenia antybiotykami.

Nawet łagodna gorączka i suchy kaszel mogą być objawami zapalenia płuc!

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: golapravda.blog, Miniatura wpisu: freepik.com, adobestock.com

Usuń wszystkie toksyny z organizmu w 3 dni! Ta metoda oczyszczania zmniejsza ryzyko infekcji i chorób

Oto 5 zasad szybkiego obniżania ciśnienia krwi podczas stresu. Ważne, by to wiedzieć!