W dzisiejszych czasach ten temat jest bardzo aktualny.
Nawet jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, dobrze się odżywiasz i regularnie ćwiczysz, organizm nadal może zatrzymywać toksyny.
Niestety naturalna funkcja samooczyszczania, w którą wyposażyła nas natura przegrywa w wojnie ze środowiskiem, w którym żyjemy.
Jeśli należysz do większości w Twojej diecie zdarzają się niepożądane składniki żywności – sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty. Każdego dnia organizm człowieka pochłania różnego toksyny pochodzenia środowiskowego – z powietrza, z kosmetyków, produktów chemicznych, czy leków.
Aby pomóc swojemu organizmowi pozbyć się zbędnego balastu, wypróbuj oczyszczanie detoksykacyjne w domu.
Ta metoda oczyszczania organizmu zmniejszy również ryzyko infekcji i chorób.
Jak to zrobić?
• Wyeliminuj produkty mleczne z diety na okres detoksykacji.
Produkty mleczne trawią się długo, dlatego 2 dni przed oczyszczaniem i w jego trakcie lepiej ich nie jeść.
• Na dzień przed detoksykacją, wieczorem wypij herbatę o właściwościach moczopędnych (z brzozy brodawkowatej, pokrzywy, skrzypu polnego, nawłoci, jałowca, mniszka lekarskiego, czarnego bzu, lubczyku lub pietruszki).
• Rano na czczo wypij mieszankę soku wyciśnietego z 2 cytryn i pół szklanki wody.
Zjedz lekkie beznabiałowe śniadanie.
• Po śniadaniu wypij półtorej szklanki soku grejpfrutowego lub ananasowego.
• Między śniadaniem, a obiadem wypij 1-1,5 szklanki świeżego soku z marchwi.
• Na obiad przygotuj sobie sok z warzyw lub owoców bogatych w potas. Mogą to być banany, buraki, pomidory, awokado itp.
• Wypij herbatę z imbiru, dzikiej róży i mięty po obiedzie. Oczyszcza krew i usuwa nadmiar śluzu. Zjedz lekką, beznabiałową kolację.
• Na koniec przed pójściem spać wypij 340 ml świeżego soku żurawinowego. Jest idealnym napojem do oczyszczania dróg moczowych, oddechowych i układu krążenia.
• Należy powtarzać przez kolejne 2 dni.
Warto ograniczyć w tym czasie spożycie mięsa i niektórych zbożowych produktów – można ewentualnie zamienić je na pełnoziarniste wersje (pieczywo, makarony). Należy zrezygnować z alkoholu, energetyków, napojów gazowanych, cukru pod wszelką postacią i wszelkich sztucznych produktów.
Pij dużo wody.
Jeśli masz alergię lub przewlekłą chorobę, przed procesem detoksykacji najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Niektóre osoby z wrażliwymi jelitami powinny jednak uważać na ilość surowych warzyw. Zamiast obiadu w postaci soku z warzyw można zjeść lekką zupę, niezabielaną śmietaną i niezaprawianą mąką.
Detoksykacji nie mogą robić diabetycy, kobiety w ciąży, dzieci i nastolatkowie.
Czego możesz się spodziewać po detoksykacji?
Poczujesz zastrzyk energii, zniknie uczucie zmęczenia, skóra nabierze zdrowego wyglądu, przestanie być sucha, ziemista i z wypryskami, uczucie pełności zniknie z brzucha, wypróżnienia będą łatwe i regularne, zmieni się wygląd i zapach stolca, a także zapach naszej skóry i zapach z ust.