w ,

Jak organizm ostrzega nas, gdy mamy problem zdrowotny. Ignorujemy wiele z tych znaków

Sposób, w jaki działa nasze ciało, jest fascynujący, to już wiemy. Może kontrolować miliony procesów zachodzących niezależnie, a mimo to wszystko działa sprawnie.

Do czasu. Nic nie jest zawsze doskonałe, ale za każdym razem, gdy coś jest nie tak, nasze ciało szuka sposobu, aby nas ostrzec.

Wielu z nas ich nie zauważa, a jeśli nawet to mamy złą skłonność do ich ignorowania.

Oto lista symptomów i znaków, których nigdy nie powinniśmy ignorować, ponieważ są to wołania o pomoc naszego organizmu:

1. Kruche paznokcie i włosy.

Wskazują, że w organizmie nie ma wystarczającej ilości witaminy D i wapnia. Oznacza to, że musisz jeść więcej pokarmów bogatych w witaminę D i wapń. Przykłady: mleko, rośliny strączkowe, ziemniaki, kiełki pszenicy i pełne ziarna.

2. Zwiększona ochota na owoce morza.

Istnieje wiele rodzajów zachcianek, a każda z nich oznacza coś innego. Nagle zwiększona chęć jedzenia owoców morza oznacza, że ​​w twoim ciele nie ma wystarczającej ilości jodu.

3. Ochota na kwaśne.

Jeśli bez powodu odczuwasz potrzebę spożywania kwaśnych potraw, może to oznaczać, że Twoja wątroba i woreczek żółciowy wymagają stymulacji. Najlepsze, co możesz zrobić, to jeść dużo jagód i cytryn.

4. Apetyt na surową żywność.

Jeśli masz ochotę na surową żywność, może to oznaczać, że masz problemy z wątrobą. Może to być również zapalenie żołądka. Jedz surową żywność. Uwolni cię to od skurczów i bólów brzucha.

5. Ochota na słodkie

Jeśli odczuwasz potrzebę regularnego spożywania słodyczy, może to oznaczać, że cierpisz na wyczerpanie nerwowe i np. Jesteś zmęczony.

Zapotrzebowanie na cukier to w rzeczywistości zapotrzebowanie na glukozę, która jest źródłem energii. Niestety słodycze tylko rozregulują Twój metabolizm, zapewnią dodatkowe kilogramy i mogą przyczynić się do rozwoju wielu chorób. Poziom glukozy szybko rośnie i równie szybko spada, więc uczucie zmęczenia nie minie, a chęć na słodkie wróci szybciej niż minęła, więc to naprawdę droga donikąd. Zrób badania, skonsultuj się z lekarzem i ogranicz cukier w diecie.

6. Apetyt na słone potrawy.

Łaknienie jedzenia z dużą zawartością soli, może często wskazywać na stan zapalny lub infekcję w organizmie. Zwykle jest to układ moczowo-płciowy. Jeśli nie mija po kilku dniach warto zrobić badanie.

7. Sucha skóra na łokciach.

To oznaka wskazująca na niedobór witaminy C i A. Aby rozwiązać ten problem jedz więcej marchwi, dyni, pomarańczy i moreli.

8. Ogólnie sucha skóra.

Jeśli czujesz suchość skóry na całym ciele, może to wskazywać na niedobór witaminy E. W razie potrzeby powinieneś spożywać więcej pokarmów bogatych w witaminę E, takich jak olej roślinny i orzechy.

9. Krwawienie z dziąseł.

Podobnie jak wszystkie problemy z zębami, krwawiące dziąsła mogą oznaczać niedobór witaminy C. Włącz do diety więcej owoców i warzyw, zwłaszcza czosnku.

10. Skurcze kończyn dolnych, zły sen, drażliwość.

Wszystkie te objawy to oznaki, że w organizmie nie ma niewystarczającej ilości potasu i magnezu. Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie poziomu potasu jest spożywanie dużej ilości zielonych warzyw liściastych, jarmużu, szpinaku itp. Aby zwiększyć poziom magnezu, należy spożywać więcej nasion słonecznika, kasztanowca, nasion lnu i ogólnie orzechów.

Źródło: fabricatinromania.info Miniatura wpisu: adobestock.com