Ocet jabłkowy przeciw artretyzmowi, zapaleniom i bólom stawów! Oto potężny przepis ludowy

Zapalenie stawów to stan zapalny, który degeneruje stawy.

Formy zapalenia stawów obejmują zapalenie reumatoidalne, dnę, chorobę zwyrodnieniową stawów i inne.

Objawy zapalenia stawów obejmują obrzęk stawów, gorączkę, zaczerwienienie, ból i ograniczenie ruchu. Zapalenie stawów to choroba przewlekła, która ma wiele różnych przyczyn.

Występuje traumatyczne zapalenie stawów spowodowane urazem i zapalenie wielostawowe – zapalenie kilku stawów jednocześnie.

Zapalenie stawów może być spowodowane chorobami zakaźnymi i zaburzeniami metabolicznymi, a także patologiami immunologicznymi. Przyczyną może być również hipotermia i nadmierny fizyczny ucisk stawów.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest postępującą chorobą układu mięśniowo-szkieletowego. Prowadzi do zwyrodnienia tkanki stawowej wraz z procesem zapalnym. Choroba zwyrodnieniowa stawów zwykle dotyczy stawów rąk, kręgosłupa (osteochondroza), stawów ud, kolan i kostek.

Dna to choroba stawów spowodowana odkładaniem się soli kwasu moczowego w organizmie. Wielu ludzi w wieku powyżej 40 lat cierpi na tę chorobę. Dna atakuje głównie stawy palców rąk i nóg. Objawy dny obejmują nagły i silny ból, zaczerwienienie i gorączkę stawów. Ta choroba jest często związana ze skłonnością genetyczną.

Do rozwoju tej choroby przyczyniają się nadciśnienie i cukrzyca, a także złe odżywianie się dużą zawartością tłuszczu i alkoholu. Stres może również wywołać rozwój dny.

Przepisy do użytku zewnętrznego

Maść na stawy

Wymieszaj 1 żółtko, 1 łyżeczkę terpentyny i 1 łyżkę octu jabłkowego. Przechowuj mieszaninę w lodówce maksymalnie przez jeden dzień.

Podanie

Produkt nakładać na stawy lekkimi ruchami masującymi. Procedura jest wykonywana w razie potrzeby, nawet kilka razy dziennie. Najlepiej – na noc.

Maść z octem jabłkowym

Wymieszaj 2 łyżki miodu, pół szklanki mąki żytniej i 2 łyżeczki cukru pudru. Wszystko dokładnie wymieszaj do uzyskania gęstej, jednorodnej masy.

Podanie

Powstała mieszanka służy do okładów na bolące miejsce. Bandaż można pozostawić na noc.

Przepisy do użytku wewnętrznego

Roztwór octu jabłkowego

1. W szklance wody rozpuścić 1 łyżkę octu jabłkowego, dodać 1 łyżeczkę miodu. Pierwsze 2 miesiące 1 szklanka 3 razy dziennie przed posiłkami.

Następnie zmniejsz spożycie do 1 szklanki dziennie rano na czczo.

2. W celu wyeliminowania ostrego bólu stawów zaleca się codziennie wypijać 1 szklankę słabego roztworu octu jabłkowego (1 łyżeczka na szklankę wody).

3. Przygotuj 1 szklankę świeżego soku pomidorowego. Dodaj do tego 2 łyżeczki octu jabłkowego. Pij raz dziennie na godzinę przed posiłkiem.

Na zapalenie stawów

Do słoika wlej 0,5 litra octu jabłkowego, dodaj 3 łyżki suszonych kwiatów kasztanowca i szczelnie zamknij. Mieszankę odstawiamy na 2 dni w ciemne i ciepłe miejsce.

Podanie

Pij 1 łyżeczkę rozpuszczoną w pół szklanki wody 2 razy dziennie przez tydzień. Nierozcieńczony roztwór nadaje się jako balsam do stosowania na chore stawy. Środek służy do łagodzenia bólu i stanu zapalnego.

Na reumatoidalne zapalenie stawów

Do słoika wlej 0,5 litra octu jabłkowego. Dodaj pół szklanki posiekanego korzenia prawoślazu. Przykryj pokrywką i odstaw w ciemnym miejscu na 2 dni.

Podanie

Pij 1 łyżeczkę rozpuszczoną w pół szklanki wody 2 razy dziennie przez tydzień. Zewnętrznie nałożyć nierozcieńczony na bolące miejsce w postaci kompresu.

Na dnę

Do słoika wlej 0,5 litra octu jabłkowego, dodaj pół szklanki suszonych liści żurawiny. Przykryj i umieść w ciemnym miejscu na 24 godziny.

Podanie:

Pij 1 łyżeczkę rozcieńczoną w pół szklanki wody 3 razy dziennie. Zewnętrznie może być stosowany jako kompres w postaci nierozcieńczonej.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: golapravda.blog, Miniatura wpisu: freepik.com

Można jeść wszystko i nie odkładać tłuszczu, byle o odpowiedniej porze

Chrupiący przysmak, który czyni cuda dla Twojego zdrowia