w

Po tym środku pomidorów będzie 10 razy więcej! Genialne karmienie!

Pomidory to żarłoki. Wie to każdy, kto próbował ich uprawy.

W dodatku są dość wybredne i wrażliwe, ale ja podzielę się z wami środkiem, który nakarmi je do syta, a one odwdzięcza się superplonami!

Karmienie na lepsze wiązanie owoców

Karmienie należy przeprowadzić w momencie kwitnienia i zawiązywania pąków.

Dzięki temu karmieniu nie tylko uzupełnione zostają niedobory roślin, ale także chroni je ono przed chorobami.

Dodatkowo przyspiesza zawiązywanie i dojrzewanie owoców i zwiększa zawartość cukrów.

Nawóz składa się z prostych i ogólnodostępnych składników, a odbywać się będzie dolistnie, ponieważ taki sposób skraca czas poboru składników i zwiększa przyswajalność.

Składniki nawożenia w czasie kwitnienia i owocowania

Sekretem jest tu kwas borowy. Pomidory bardzo potrzebują boru, chroni je przez zarazą. Kwas aktywnie wpływa na kwitnienie i zawiązywanie owoców. Zapobiega ich opadaniu i gniciu od nadmiaru wilgoci, szczególnie w deszczowe lato.

Należy przeprowadzić trzy karmienia. W okresie zawiązywania pąków, aktywnego kwitnienia i w początkowej fazie owocowania.

Ale najważniejsze, najbardziej istotne jest karmienie na początku kwitnienia. To właśnie to karmienie znacząco wpływa na plon.

Jod to bardzo ważny pierwiastek śladowy dla pomidorów, jego obecność przyspiesza owocowanie i dojrzewanie, poprawia metabolizm azotu, zmniejsza ryzyko infekcji, przeciwdziała zgniliźnie korzeni pomidorów i wielu innym chorobom.

Składniki:

• mleko 1 litr (zawartość tłuszczu nie ma znaczenia)
• woda 9 litrów (najlepiej niechlorowana) np deszczówka
• kwas borowy 0,5 łyżeczki (dostępny w każdym sklepie ogrodniczym)
• jod 10 kropli (alkoholowy roztwór dostępny w aptece)

Mleko należy dodać do wody, natomiast kwas borowy trzeba rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłej wody i dodać do roztworu mleka i wody.

Następnie dodajemy 10 kropli jodu i zamieszać.

Teraz należy dobrze opryskać roślinę.

Zabieg należy przeprowadzić w pochmurny dzień rano lub wieczorem. Najważniejsze jest opryskać górne części rośliny, która i tak zaabsorbuje potrzebne jej składniki, nie ma konieczności spryskiwać dokładnie dolnych partii roślin.

Miniatura wpisu: Urozhaynyy ogorod/youtube