w

Jak i kiedy karmić marchewki po raz pierwszy, aby uzyskać wspaniałe zbiory

Uprawiając marchew wielu ogrodników kończy z plonem skąpym, małymi i pokręconymi korzeniami marchewek lub zniszczonymi przez szkodniki.

Aby temu zapobiec, przed wysiewem marchwi należy dobrze odkazić grządkę przed szkodnikami czekającymi na swój przysmak w ziemi oraz zastosować nawożenie borem.

Przed siewem marchwi na dzień lub tego samego dnia na dobrze luźne podłoże przeznaczone do siewu marchwi należy podlać roztworem manganu. Jeśli mangan nie jest dostępny, można go zastąpić nadtlenkiem wodoru.

Po zaimpregnowaniu gleby roztworem manganu można przystąpić do wysiewu nasion.

Nie ma znaczenia, jak siejesz marchew, ale ważne jest, aby jak najszybciej zacząć ją przerzedzać.

Dopóki nie pojawią się sadzonki, codziennie podlewaj grządkę zwykłą, ustaną wodą. Ale po pojawieniu się części zielonej wykonaj nawożenie borem i zmniejsz podlewanie.

W poszukiwaniu wilgoci korzenie marchwi zaczną aktywnie rozciągać się głęboko, co oznacza, że ​​takie marchewki będą rosły duże i gładkie.

Do przygotowania nawozu potrzebne będą 3 g kwasu borowego zmieszane z niewielką ilością wody i całą zawartość wlać do wiadra z 10 litrami wody.

Nawożenie borem daje roślinie aktywny bodziec, dzięki któremu marchew będzie szybko rosła i gromadziła słodycz. Będzie duża, smaczna i soczysta.

Plon po takim nawożeniu jest zawsze wysoki.