Już 1 kropla wystarczy aby wybielić zęby, pozbyć się kamienia nazębnego, nieświeżego oddechu, a nawet bólu gardła

Większość produktów do wybielania zębów dostępnych na rynku zawiera nadtlenek karbamidu, który zawiera 1/3 nadtlenku wodoru.

To właśnie on jest głównym składnikiem wybielającym stosowanym w gabinetach stomatologicznych. Ma właściwości utleniające i antyseptyczne.

Wodorowęglanie sodu również jest obecny w wybielających pastach do zębów. Jest bardzo dobrym materiałem ściernym. Dlatego pomaga w usuwaniu przebarwień.

Wystarczy połączyć nadtlenku wodoru z sodą oczyszczoną by powstała pasta, która skutecznie wybieli zęby i pomoże pozbyć się kamienia i osadu.

Ta mieszanka jest silnie działającą więc trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad.

1. Używamy obu składników w proporcji 2:1, (np. 2 łyżki nadtlenku wodoru, jedna łyżka sody) sody mniej by pasta nie była ziarnista.

2. Po wymieszaniu składników szczotkujemy minutę i DOKŁADNIE płuczemy usta by nie pozostawić resztek mieszanki na powierzchni zębów.

3. Stosujemy nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

4. Nie stosujemy dłużej niż 1-2 miesiące.

Stosowanie według tych zaleceń pozwoli w łagodny sposób wybielić zęby, pozbyć się kamienia i odświeżyć oddech.

Nieostrożność może skutkować uszkodzeniem szkliwa i nadwrażliwością dziąseł.

Można kupić gotowe żele do wybielania, gdzie zawartość nadtlenku wodoru nie przekracza 0,1%. Na receptę stomatolog może przepisać preparaty do samodzielnego domowego wybielania, które nie przekraczają dawki 6%. Preparaty w wyższymi dawkami mogą być stosowane jedynie w gabinetach przez stomatologów.

Płukanie gardła wodą utlenioną na ból gardła

Nadtlenek wodoru pomaga również złagodzenie ból gardła. 1 łyżeczkę nadtlenku dodajemy do szklanki wody. Płukankę stosujemy kilka razy na dobę do odczucia ulgi.

Źródło: smileline.pl, white-care.com, Miniatura wpisu: freepik.com

Domowy przepis na przeziębienie i kaszel: działa szybciej i mocniej niż jakikolwiek inny

Od roku nie kupuję detergentów! Sekretny środek, który rozwiąże setki problemów w Twoim domu