Kosztuje grosze a może pomóc w walce z wieloma chorobami. Unikalne właściwości mydła smołowego

Głównym składnikiem mydła smolistego jest smoła brzozowa. To lepka brązowa lub czarna ciecz, która zawiera szereg substancji organicznych takich jak: fenol, toluen, ksylen i różne żywice.

Mydło smołowe zawiera 10% smoły brzozowej. Tym samym jest produktem naturalnym, znanym z wysokich właściwości antyseptycznych i pozytywnego wpływu na skórę.

Smołę brzozową znajdziemy w powszechnie znanej z wysoce skutecznych właściwości terapeutycznych maści Wiszniewskiego.

Mydło smołowe (zwane także dziegciowym) to niedrogi i niezwykle skuteczny środek na zapalenie skóry różnego pochodzenia, trądzik i grzyby.

Leczenie skóry tym higienicznym środkiem pozwala zabić chorobotwórczą mikroflorę, zapobiegać infekcjom i zmniejszać stany zapalne. Dzięki temu ma wiele przydatnych właściwości. Mydło jest również bogate w organiczne substancje lotne, różne żywice i kwasy.

Przydatne właściwości mydła smołowego:

• Choroby skórne

Mydło dzięki swoim właściwościom regenerującym i antyseptycznym dobrze radzi sobie z łuszczycą, łojotokiem i zapaleniem skóry. Mydło smołowe pomaga również pozbyć się chorób takich jak czyraki, egzema, świerzb czy reakcje alergiczne na skórze.

• Do skóry twarzy

Mydło smołowe leczy trądzik i stany zapalne skóry, wysypki i podrażnienia. Doskonale zwęża pory, ma silne działanie antybakteryjne.

Po zastosowaniu mydła smolistego do skóry twarzy efekt jest zauważalny po dwóch tygodniach – skóra pozbywa się trądziku, pory stają się węższe i czystsze, zaczerwienienia i łuszczenie znikają.

Środki na bazie smoły są szczególnie skuteczne, gdy są stosowane po saunie lub kąpieli.

• Mydło smołowe do włosów

Nie jest tajemnicą, że wiele szamponów przeciwłupieżowych zawiera smołę. Wspomaga zdrowie skóry i wzmacnia włosy. Eksperci radzą łączyć mydło smołowe z wywarami z rumianku i pokrzywy.

Jednak nie należy używać go stale. Do włosów przetłuszczających się zaleca się stosować dwa razy w tygodniu mydło smołowe, a do włosów suchych i normalnych raz. Smoła wysusza skórę.

Po nałożeniu mydła ze smołą do umycia głowy, można użyć balsamu do włosów, dzięki temu będą się łatwiej rozczesywały.

Po około dwóch miesiącach stosowania mydła smolistego do mycia włosów należy zrobić sobie miesięczną przerwę, aby nie przesuszyć skóry głowy.

• Leczenie wszawicy.

Higieniczny produkt pomoże szybko usunąć wszy i inne pasożyty. Całkowicie naturalny skład mydła, pozwala na stosowanie go w każdym wieku.

• Łupież

Mydło smołowe pomaga pozbyć się łupieżu, ponieważ jest w stanie leczyć mikrouszkodzenia skóry głowy. Może być również stosowany w zapobieganiu i leczeniu wypadania włosów.

Sposób użycia: Dobrze zwilż włosy i nałóż mydło smołowe na nasady, a następnie spień na całej długości włosów. Trzymaj przez kilka minut i dokładnie spłucz ciepłą wodą. Po użyciu nałóż odżywczą maskę lub balsam.

• Higiena intymna

Mydło smołowe chroni również przed różnymi infekcjami, grzybami i wirusami. Pomaga usunąć szkodliwe mikroorganizmy, które są prawdziwą przyczyną brzydkiego zapachu.

Ze względu na regenerujące właściwości smoły mydło z tym składnikiem wpływa pozytywnie na mikroflorę w okolicy narządów płciowych, szybko gojąc rany i podrażnienia po goleniu i depilacji.

Przy pierwszych oznakach grzybicy eksperci zalecają stosowanie produktów higienicznych ze smołą brzozową.

W przypadku kandydozy można myć mydłem smolistym dwa razy dziennie, a do zapobiegania wystarczy używać tego narzędzia dwa lub trzy razy w tygodniu.

Nie należy jednak zapominać, że w przypadku wykrycia objawów choroby należy najpierw skonsultować się z lekarzem, aby prawidłowo zdiagnozować problem.

• Ochrona przed potem

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, pomoże Ci mydło smołowe. Po prostu potraktuj nogi i pachy mydłem. Mydło zmniejsza również pocenie się.

• Choroby stóp

Najczęściej grzyb paznokci objawia się po wizycie w saunie lub basenie, których ciepła i wilgotna atmosfera sprzyja rozmnażaniu się grzyba. Aby uchronić się przed tą nieprzyjemną chorobą, po wyjściu z sauny lub basenu dokładnie umyj stopy mydłem smolistym.

W przypadku, gdy infekcja nadal się utrzymuje, przed pójściem spać można wykonać kompresy – namydlić stopy i założyć skarpetki, piankę pozostawić do rana. Grzyb zniknie po 3-5 zabiegach.

• Mydło smołowe dla zwierząt

W mydle smołowym można kąpać zwierzęta, pomaga zapobiec pchłom, pozbyć się kleszczy.

Przeciwwskazania

Podczas zabiegów higienicznych z użyciem mydła smolistego należy uważnie słuchać swojego ciała i monitorować własne odczucia. W przypadku skóry nadwrażliwej lekkie pieczenie jest całkowicie akceptowalne, ale nic ponad to.

Generalnie przed pierwszą aplikacją należy sprawdzić reakcję na smołę, traktując niewielki obszar skóry pianą. Może również powodować lekkie wysuszenie. W takich przypadkach zaleca się stosowanie odżywczego kremu po kąpieli. Mydła smołowego nigdy nie należy używać wewnętrznie.

Zalety tego niezwykłego produktu w stosunku do ceny ostatecznie przekonają każdego kto boryka się z wymienionymi wyżej problemami do wypróbowania tego niezwykłego daru natury.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: viddana.com, matix.com.ua, euromd.com.ua, Miniatura wpisu: viddana.com

Co na Wielkanoc, żurek czy barszcz? Na czym polega różnica

Pięć tajemnic dużego zbioru ogórków