Medycyna klasztorna: herbata na nadciśnienie polecana przez lekarzy

Pacjenci z przewlekłym nadciśnieniem tętniczym toczą nieustanną walkę o dobre samopoczucie.

W tym celu muszą zażywać dużą liczbę leków farmakologicznych, które mają skutki uboczne. Ten problem można częściowo rozwiązać za pomocą preparatów ziołowych, z których najbardziej skutecznych i przebadanym jest herbata klasztorna na nadciśnienie. Lecznicze właściwości ziół i jagód zawsze były wykorzystywane w leczeniu różnych dolegliwości.

Herbata klasztorna, będąca połączeniem składników roślinnych, zyskała sporą popularność wśród osób z nadciśnieniem.

Klasztorna herbata, której skład pochodzi z końca XIX wieku została skomponowana przez mnichów klasztornych.

Od czasów średniowiecznych w klasztorach szczególną wagę przywiązywano do wywarów i naparów ze składników roślinnych. W klasztorach znajdowały się wówczas szpitale dla ciężko chorych, w których stosowano ziołolecznictwo. Mnisi często zajmowali się spisem traktatów medycznych, badaniem ziół, przechowywanych i zbieranych surowców.

Tak powstała herbata klasztorna za nadciśnienie. Podstawą jej skuteczności była dogłębna znajomość cech roślin. Aby w pełni wykorzystać właściwości ziół, jagód i innych składników roślin, konieczne jest terminowe zbieranie, odpowiednie przetwarzanie i tworzenie specjalnych warunków przechowywania.

Każde zioło lub jagoda zawiera kilka substancji czynnych, które w różny sposób wpływają na organizm i oddziałują z innymi składnikami. Dlatego wymagany jest staranny dobór składników receptury leczniczej. Herbata lecznicza z klasztoru składa się wyłącznie ze sprawdzonych składników, które razem prowadzą do trwałego efektu w nadciśnieniu II i III stopnia.

Skład herbaty klasztornej jest nieco inny u różnych producentów, co wynika z właściwości roślin rosnących na określonym obszarze. Herbata klasztorna zawiera starannie dobrane, wyważone proporcje. Ten stosunek składników jest testowany w czasie i ma pozytywny wpływ. Nie zawiera syntetycznych substancji i komponentów. To całkowicie naturalny środek.

Pomaga w następujących schorzeniach:

• Choroby przewodu pokarmowego (zapalenie żołądka, zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamica żółciowa);
• Zaburzenia układu hormonalnego i moczowo-płciowego (np. brak równowagi hormonalnej, brak miesiączki, kamica moczowa, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza);
• Zaburzenia OUN;
• Zaburzenia metaboliczne (otyłość, cukrzyca);
• Patologie sercowo-naczyniowe (arytmie, nadciśnienie, miażdżyca);
• Przeziębienia;
• Problemy z układem mięśniowo-szkieletowym;
• Pasożyty;
• Uzależnienie od nikotyny i alkoholu.

We wszystkich rodzajach herbaty klasztornej znajduje się wiele przydatnych substancji, które mają korzystny wpływ na osłabiony organizm. Zawarte w kolekcji rośliny wzmacniają wzajemne działanie lecznicze, co pozwala skuteczniej zwalczać objawy patologii.

Regularne stosowanie herbat ziołowych sprzyja:

• Poprawie morfologii krwi.
• Odmłodzeniu ciała.
• Przywróceniu procesów metabolicznych.
• Przyspieszonemu wydalanie toksyn i toksyn.
• Wzmocnieniu odporności po długotrwałym leczeniu.
• Poprawie apetytu i zmniejszeniu stanu zapalnego w organizmie.
• Uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów.
• Eliminacji skutków stresu i regeneracji po nadmiernym wysiłku fizycznym.

Wpływ herbaty na serce i naczynia krwionośne

Jeśli prawidłowo użyjesz herbaty klasztornej na nadciśnienie, wkrótce zauważysz poprawę samopoczucia. Ze względu na leczniczy skład:

• bolesne odczucia w okolicy serca znikają;
• ciśnienie krwi jest znormalizowane;
• krążenie krwi jest prawidłowe;
• poprawia się funkcjonowanie układu nerwowego;
• naczynia krwionośne są oczyszczane z cholesterolu i stają się silniejsze
• stabilizuje się tętno.

Korzystając z herbaty klasztornej na nadciśnienie tętnicze, pacjent nie tylko normalizuje ciśnienie krwi, ale także zabezpiecza się przed ewentualnym kryzysem nadciśnieniowym.

Regularne parzenie herbaty na nadciśnienie przyczynia się do:

• eliminacji bólu głowy, który często niepokoi pacjentów z nadciśnieniem;
• zwiększenia elastyczności naczyń krwionośnych;
• normalizacji metabolizmu i funkcji układu pokarmowego;
• zniknięciu drażliwości;
• zmniejszeniu ryzyka udaru i zawału serca.

Dodatkowe wskazania do stosowania

Herbata monastyczna pomoże poradzić sobie z objawami nadciśnienia. Jednak lekarze zalecają zaparzenie napoju w celach profilaktycznych. Zalecenie to dotyczy przede wszystkim osób cierpiących na:

• Cukrzycę
• Nadwagę
• Częste bóle głowy
• Dystonię wegetatywno-naczyniową
• Stałe obciążenia układu nerwowego
• Kolekcja jest przydatna również dla osób starszych.

Jeśli połączysz stosowanie fitokolekcji z przyjmowaniem leków przeciwnadciśnieniowych przepisanych przez lekarza, z czasem możliwe jest zmniejszenie dawkowania leków. Ponadto u części pacjentów jednoczesne stosowanie leków i herbaty klasztornej prowadzi do całkowitego wyleczenia nadciśnienia we wczesnych stadiach.

Skład herbaty klasztornej na nadciśnienie, w zależności od producenta, może mieć pewne różnice w składzie. Jednak różnica w składzie nie wpływa na efekt stosowania fitokolekcji.

Stosowanie

Herbatę na nadciśnienie pije się gorącą lub schłodzoną. Napój można ponownie zagotować, w przeciwnym razie straci swoje właściwości lecznicze. Codziennie rano można zaparzyć herbatę i pić w ciągu dnia na kilka sposobów, w razie potrzeby rozcieńczając gorącą wodą.

Zakazane słodziki, które niekorzystnie wpływają na strukturę molekularną herbaty. Do filiżanki lepiej dodać trochę miodu.

W celach leczniczych herbata powinna być parzona i spożywana codziennie po 2-3 filiżanki, na przykład rano i przed snem. Dlatego eksperci zalecają robienie równych przerw między każdym przyjęciem. Terapia trwa 1-2 miesiące, po czym następuje przerwa 2-3 tygodnie. Następnie można powtórzyć. Szczegółowe instrukcje stosowania znajdują się na każdym produkcie.

W celu profilaktyki lub ogólnego wzmocnienia zdrowia wystarczy wypić 1 szklankę napoju w ciągu dnia. Kurs – 1 miesiąc.

Zgodnie z recepturą napój herbaciany parzy się w następujący sposób:

mieszaninę ziół (1 łyżeczka.) zalewa się wrzącą wodę (200 ml) i podaje w infuzji przez 30 minut;
gotowy domowy napój spożywany jest pół godziny przed posiłkiem.

Ulgę obserwuje się kilka dni po rozpoczęciu leczenia. Aby uzyskać znaczący wynik, konieczne jest długotrwałe leczenie. Początkowy cykl leczenia to 3 tygodnie. Długotrwałe stosowanie leku prowadzi do całkowitej stabilizacji lub całkowitego wyzdrowienia.

Gdzie można kupić herbatę wysokiej jakości?

Obecnie dostępna na rynku jest herbata franciszkańska, herbata bonifraterska (z Apteki Ojców Bonifratów), Benedyktyńska Klasztorna mieszanka ziołowa na wysokie ciśnienie, Mieszanka – Nadciśnienie Tętnicze wg O. Klimuszko.

Składają się z 6-10 ziołowych składników. Dlatego w zależności od choroby wybiera się fitokolekcję z określonymi składnikami.

Wskazania i przeciwwskazania

Badania kliniczne wykazały skuteczność leczniczą herbaty klasztornej. Z powodzeniem stosowana jest w praktyce leczenia nadciśnienia tętniczego. Czołowi eksperci w tej dziedzinie zalecili jako lek normalizujący ciśnienie krwi.

Badania skuteczności przeprowadzono w 2012 roku. U wszystkich pacjentów zaobserwowano korzystne zmiany. Powtarzalność ataków ciśnieniowych zmniejszyła się o 94%. Powrót do zdrowia pacjentów z pierwszym i drugim stadium choroby nastąpił po 1-2 miesiącach picia.

W celach profilaktycznych herbata polecana jest osobom zagrożonym chorobą. Herbata monastyczna polecana jest wszystkim osobom powyżej 40 roku życia.

Herbata przy regularnym stosowaniu ma złożony wpływ na organizm, w szczególności na układ sercowo-naczyniowy. Niektóre zioła mogą powodować reakcje alergiczne, dlatego niepożądane jest przyjmowanie leku bez wiedzy lekarza. Aby uniknąć reakcji alergicznych, powinieneś przeanalizować skład. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: craftstationshop.ru, Miniatura wpisu: freepik.com

15 mało znanych faktów, o których wiedza może uratować ci życie (i nie tylko twoje)

Co to jest przerywany post? Oto jakie niesamowite korzyści niesie dla Twojego zdrowia