w ,

Macerat z selera, chrzanu i cytryny do oczyszczenia wątroby

Ten macerat z selera, chrzanu i miodu działa jako naturalny odtruwacz i tonik dla organizmu.

Idealnie jest korzystać z jego właściwości pod koniec zimy, kiedy nasza wątroba jest obciążona po spożyciu tłustych potraw i potrzebujemy oczyszczenia.

Pierwszą oznaką zmęczonej lub obciążonej toksynami wątroby jest ospałość, senność i apatia. Mogą również wystąpić bóle głowy, drażliwość i nerwowość. Nawet zaburzenia trawienne, takie jak niestrawność, zaparcia, wzdęcia i gazy, mogą być objawami przepracowanej wątroby.

Dysfunkcja wątroby prawie zawsze prowadzi do problemów skórnych. Mogą wystąpić pryszcze i trądzik. Odtruwając wątrobę, zagwarantuje się oczyszczenie skóry.

I pośrednio zauważalny wzrost poziomu energii. Całe ciało poczuje się lepiej, jeśli nasza wątroba zacznie funkcjonować na normalnych parametrach.

Macerat z selera, chrzanu i miodu na wątrobę

Składniki:

• 1 kg selera z liśćmi

• 200 g świeżego chrzanu

• 3 cytryny

• 150 g miodu

• 50 ml brandy

Sposób przygotowania:

Powinieneś wiedzieć, że liście selera mają doskonałe działanie pobudzające układ nerwowy! Umyj i drobno posiekaj liście i łodygi selera.

Oczyść korzeń i zetrzyj go na małej tarce lub przez maszynkę do mielenia. Do mielenia warzyw można również użyć robota kuchennego.

Zrób to samo z korzeniem chrzanu.

Wrzuć pokrojone warzywa do dużego szklanego słoika.

Dodaj świeżo wyciśnięty sok z cytryny i wymieszaj.

Dodaj miód i dobrze wymieszaj.

Na koniec dodaj brandy i dobrze wymieszaj.

Szczelnie zamknij słoik i pozostaw na 3 dni do naciągnięcia.

Spożywaj 1 łyżkę stołową 3 razy dziennie, najlepiej po posiłku.

Preparat przechowywać w lodówce w niskiej temperaturze.

Zalecenia:

Aby kuracja była jeszcze skuteczniejsza, na kilka dni zrezygnuj z mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Zamiast tego możesz jeść ryby, owoce morza, świeże warzywa, owoce, zboża i warzywa. Unikaj jedzenia smażonych potraw, wędzonych mięs, tłuszczów i produktów przetworzonych lub konserwowanych w jak największym stopniu.

Ogranicz spożycie alkoholu i kawy, które upośledzają pracę wątroby.

Ten macerat z selera, chrzanu i soku z cytryny pomoże również schudnąć, jeśli weźmie się pod uwagę zalecenia dietetyczne. Równie ważne jest, aby ćwiczyć codziennie, a nawet mieć program ćwiczeń.

Korzeń chrzanu jest korzystny w problemach sercowo-naczyniowych, takich jak nadciśnienie tętnicze, dusznica bolesna czy bolesna choroba niedokrwienna serca. Ma działanie obkurczające płuca. Pomaga także przy zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu, grypie i zapaleniu płuc. Seler pomaga również przy kaszlu.

Ale przede wszystkim odmładza i ożywia organizm.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło i Fotografia: lataifas.ro, doxologia.ro, Ovidiu Bojor, Catrinel Perianu, Health through Seeds, Vegetables and Fruit