Liście chrzanu na przeziębienia, bóle stawów i zapalenie jamy ustnej: każdy musi znać ten przepis!

Chociaż większość z nas wie, że korzenie chrzanu mogą zdziałać prawdziwe cuda, liście tej rośliny są również bardzo korzystne.

Środek z liści chrzanu może pomóc przezwyciężyć kaszel, zapalenie jamy ustnej i ból mięśni i stawów. Jeśli cierpisz na bóle mięśni lub stawów, wystarczy rozgnieść liście chrzanu, nałożyć je na skórę i założyć bandaż: następnego ranka powinieneś poczuć ulgę.

Nie używaj tego produktu, jeśli masz jakiekolwiek podrażnienie skóry.

Lecznicza nalewka z liści chrzanu

Umyj liście chrzanu i zmiel w maszynce do mięsa.

Masę liści chrzanu włóż do czystego słoika, dodaj łyżkę miodu.

Dodaj alkohol, zamknij pokrywkę i wszystko dobrze wstrząśnij. Słoik trzymaj w ciemnym i chłodnym miejscu. Po 2 tygodniach możesz użyć nalewki.

Jak używać nalewki?

Na kaszel 1 łyżkę nalewki (najlepiej – 30 minut przed posiłkiem 2-3 razy dziennie).

Na ból gardła, dodać łyżkę nalewki do szklanki wody, pić 2-3 razy dziennie.

Jeśli cierpisz na zapalenie jamy ustnej lub inne choroby błony śluzowej jamy ustnej, dodaj łyżkę nalewki chrzanowej do szklanki wody i przepłucz usta tą mieszanką.

Możesz również używać tego produktu do smarowania bolących mięśni lub stawów.

UWAGA: nalewki nie należy stosować u kobiet w ciąży, dzieci i pacjentów z chorobami nerek lub wątroby.

Liście chrzanu można też suszyć, a ze świeżych przygotować macerat.

2 łyżki zmielonych liści na 1 szklankę chłodnej przegotowanej wody, odstawić na 6 godzin, przecedzić. Pić 2 razy dziennie po 1 szklance maceratu.

Z suchych liści też można przygotować napar, ale jest mniej wartościowy. Lepiej świeże (całe) liście zamrozić na zimę i macerować letnią wodą po uprzednim rozdrobnieniu.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło i Fotografie: zinoti.lt, rozanski.li, Miniatura wpisu: pl.freepik.com

PODBIAŁ – wszystko, co musisz o nim wiedzieć, ale nie miałeś kogo zapytać

Może masz go w ogrodzie i nie znasz jego cudownego działania: Ten chwast jest ratunkiem dla kości, naczyń krwionośnych i skóry – cenniejszy niż złoto!