w

Oto, co się stanie, jeśli będziesz tulić się do brzozy i innych drzew

Moja bliska przyjaciółka opowiedziała mi historię, w którą trudno uwierzyć. Ola to nowoczesna dziewczyna, święcie wierząca we współczesną medycynę. Zawsze była sceptyczna wobec leczniczych ziół.

Dopóki sama nie zachorowała. Dręczyły ją silne bóle w klatce piersiowej i ogólne osłabienie, którego nie potrafiono zdiagnozować. Nie otrzymała żadnej odpowiedzi od lekarzy na temat tego co jej dolega.

Kardiogram nie wykazał żadnych nieprawidłowości, lekarze wystawiali mętne osądy typu nerwobóle, zalecali natomiast pigułki, maści i „leczyli”. Nic jej nie pomogło. Ból stał się w końcu nie do zniesienia. Ola schudła, miała sińce pod oczami, wypadały jej włosy, skóra poszarzała. Po prostu gasła w oczach.

Jej matka mieszkała na wsi, postanowiła zabrać córkę do domu.

We wsi mieszkała zielarka, babcia Pelagia, która, dużo wie o naturalnych sposobach leczenia.

Matka namówiła Olę, żeby poszła do zielarki. W końcu nie miała nic do stracenia. Dziewczyna była bardzo sceptyczna, ale zgodziła się, żeby matka była spokojniejsza. Babcia długo słuchała, patrzyła, dotykała, coś tam szeptała, a potem powiedziała, że sama nie poradzi sobie z tą chorobą. Powiedziała, że przyjdzie następnego dnia.

Nazajutrz zabrała córkę do lasu, gdzie rosła ogromna, potężna brzoza. Zielarka powiedziała, żeby przytuliła się do drzewa szczerze, z głębi serca, poprosiła je o pomoc i ulgę w bólu.

Dalsza historia Oli była dla wszystkich zaskoczeniem. Tuliła brzozę dwa razy dziennie, a po kilku dniach objawy nagle ustąpiły zupełnie. Ból zniknął bezpowrotnie.

Możesz to nazwać czymkolwiek, ale wszyscy widzieliśmy, jak Ola wraca do życia. Znowu kwitła, pojawił się rumieniec, na pierwszy rzut oka wyglądała na zdrową. Ona sama mówi, że kiedy tylko zaczyna czuć się źle, wraca do brzozy i wszystko z niej wychodzi.

Ta historia zainspirowała nas i postanowiliśmy zbadać, do których drzew się warto się udać i w czym mogą pomóc. I dzisiaj powiemy Wam o tym!

Moc drzew

Lecznicza moc drzew nie jest żartem, ale naukowo udowodnionym faktem. Wieleset lat temu ludzie praktykowali leczenie przez drzewa.

Pomagają zwalczyć stres, depresję, sprzyjają lepszej koncentracji uwagi, znoszą ból i napełniają energią. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie drzewo.

Istnieją różne rodzaje drzew: drzewa lecznicze i drzewa wampiry. W związku z tym niektóre dają energię, leczą z chorób, a inne – usuwają nadmiar.

W przypadku silnego stresu, żalu, bólów głowy, procesów zapalnych i podobnych chorób konieczne jest pozbycie się negatywnej energii.

Zaleca się podejść do drzewa od strony północnej, oprzeć się o nie plecami i poprosić je o ochronę.

Jeśli odczujesz zwiększony ból lub dyskomfort, to znaczy, że to drzewo nie jest odpowiednie i musisz wybrać inne.

Jeśli czujesz się słaby i brakuje ci energii, powinieneś zbliżyć się do drzewa po południowej stronie. Konieczne jest dotknięcie dłońmi i czołem, uspokojenie oddechu i cicha medytacja.

Teraz przeanalizujmy, jakiego rodzaju drzewa potrzebujesz.

1. Brzoza

Bardzo silne i hojne energetycznie drzewo. Nawet młoda brzoza może z łatwością dzielić energię uzdrawiającą z osobą. Jest to drzewo dawcy nasycone pozytywną, leczniczą energią.

Efekt brzozy trwa przez długi czas. Brzoza ma bardzo dobry wpływ na zdrowie kobiet i dzieci. Pomoże poprawić kondycję skóry, pozbyć się bólu, poprawić nastrój.

2. Grab

To silne i potężne drzewo pomoże ci uciec od zmęczenia, apatii i wszelkiego rodzaju lęków. Grab jest wspaniałym dawcą, który da ci siłę do pokonania wszelkiego rodzaju trudności, pomoże ci się pozbyć niezdecydowania.

Pamiętaj jednak, że to drzewo jest wyjątkowo silne, więc nie możesz pozostać blisko niego zbyt długo. Wystarczy 5-10 minut.

3. Orzech włoski

Dobre drzewo, które pomoże pozbyć się negatywnej energii. Złagodzi podrażnienia, zatrzyma stany zapalne i wprowadzi w stan wyciszenia i uspokojenia.

4. Grusza

Większość drzew owocowych jest dawcami miękkimi. Hojnie dzielą energię. Ale przy potrzebie ładowania energii lepiej jest iść do dzikiej gruszki. Pomoże w walce z różnymi chorobami związanymi z energią.

5. Dąb

Niezwykle silne i potężne drzewo. Dąb może dać ci odwagę umysłu i ciała, przywraca jasność myśli i siłę zdrowienia. Dąb jednocześnie uspokaja, jeśli dana osoba jest nerwowa i tonizuje, gdy nie ma wystarczającej siły, aby walczyć z chorobą lub problemami życiowymi.

Ale w przypadku dębu należy zachować ostrożność, jego energia nie jest odpowiednia dla wszystkich. Dla kobiet, dzieci i osób osłabionych wpływ tego drzewa może wydawać się zbyt intensywny. To drzewo jest odpowiednie dla mężczyzn, ale i oni nie powinni nadużywać dębu.

6. Świerk

To drzewo wampiryczne, łatwo i delikatnie usunie wszystkie negatywne emocje, złagodzi stres, napięcie i irytację. Świerk doskonale też odbiera ból. Pomaga także radzić sobie z bezsennością i koszmarami.

7. Wierzba

Bardzo silne drzewo wampiryczne. Wierzba jest żeńskim drzewem, więc pomaga kobietom bardziej niż mężczyznom. Ale do wierzby idź tylko w wyjątkowych chwilach życia.

Wierzba jest lepsza niż jakiekolwiek drzewo, łagodzi ból utraty, pomaga przetrwać tragedię.

Wierzba nie tylko usunie ból, ale napełni cię nadzieją. Nie powinieneś przychodzić do wierzby, aby płakać. Wtedy pogorszy twoje uczucia. Wierzba płacza za ciebie, oddaj jej ból i przyjmij jej pommoc.

8. Klon

To szczególne drzewo: nie tylko odbiera negatywną energię, ale przekształca ją w energię pozytywną. Idź do klonu, jeśli chcesz pozbyć się stresu i uzupełnić swoje braki energetyczne.

9. Osika

Osika jest najsilniejszym drzewem wampirycznym. To drzewo pomoże ci usprawnić prowadzenie spraw, które sa w toku. Bardzo dobrze pomaga pozbyć się zatorów energetycznych, pocucia bezsilności, zapaleń, ran, siniaków, bólów zęba, bezsenności.

10. Sosna

Sosna jest dawczynią. Dostarcza ogromną ilość energii osobie, przyspiesza wymianę płynów, ale nie każdy potrzebuje jej wpływu. Ludzie ze słabym sercem nie powinni korzystać z sosny.

11. Jabłoń

Jaboń jest jednym z najbardziej miękkich drzew dawców. Drzewo bardzo chętnie pomaga kobietom zachować młodość i piękno, jednocześnie wspierając je w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Ogrodowe jabłonie są dobre, ale dzikie sa bezcenne dla poważnych zaburzeń i schorzeń na tle nerwowym.

Możesz wierzyć w przydatne właściwości drzew lub traktować to jako żart – twój wybór. Najlepiej wypróbować ich działanie na sobie i wyciągnąć własne wnioski.

Miniatura wpisu: WikiHow.com