w

Godzina gorącej kąpieli pozwala spalić tyle samo kalorii, co trzydziestominutowy spacer?

Korzyści płynące ze spędzania czasu na świeżym powietrzu są niezaprzeczalne.

Ale według badań przeprowadzonych przez Loughborough University (Anglia), spędzanie godziny w gorącej kąpieli pozwala spalić taką samą liczbę kalorii jaką spalamy podczas trzydziestominutowego spaceru.

Eksperyment został przeprowadzony w celu zbadania możliwości zastosowania termoterapii u osób, które nie mogą wykonywać aktywności fizycznej i są zagrożone rozwojem chorób metabolicznych.

Gotowa na przyjemną gorącą kąpiel?

Okazało się, że podczas godzinnego relaksu w wannie pełnej gorącej wody spalamy tyle samo kalorii, co w czasie półgodzinnego spaceru na świeżym powietrzu – około 130!

Naukowcy otrzymali ten interesujący wynik po przeprowadzeniu dwóch eksperymentów przeprowadzonych na grupie 14 osób. W pierwszym każdy z ochotników musiał wykonać godzinny spacer i odbyć godziną kąpiel w wannie z wodą o temperaturze 40 °.

Celem było podniesienie temperatury ciała o 1° i porównanie efektów ćwiczeń fizycznych z efektami biernego ogrzewania.

Oprócz kwestii kalorii zaobserwowano, że monitorując poziom glukozy we krwi przez następne 24 godziny, osoby, które brały kąpiel, miały niższy skok glukozy niż bez kąpieli o około 10%.

Badanie sugeruje, że ogrzewanie pasywne, może być użyteczną terapią w leczeniu stanów zapalnych u osób, które nie są w stanie wykonywać aktywności fizycznej.

Nie jest to jedyne badanie, które bada tę możliwość (w Finlandii zrobiono kilka podobnych), jeśli nie cierpisz na niskie ciśnienie krwi, gorąca kąpiel jest z pewnością jednym z najskuteczniejszych sposobów na relaks.

Zrób sobie gorącą kąpiel dla relaksu i zdrowia!

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: beautenaturelle11.over-blog.com, Miniatura wpisu: freepik.com