Usunięcie grzybów z ludzkiego ciała jest bardzo, bardzo trudne. Jeśli grzyb już się zadomowił i zaczął namnażać, przysporzy ciału wielu probllemów…
Grzyby są różne. Są szlachetne grzyby i są szkodliwe grzyby (tzw. pleśń). Grzyby mają wiele nazw i ponad 50 gatunków. Są grzyby mało toksyczne, są grzyby leśne, niższe, wyższe. Wyższe grzyby cała klasa – to chińskie cordyceps.
Jaka jest funkcja grzyba?
Grzyb ma swój kod genetyczny, nie jest osobikiem, ale kolonią. Ponadto istnieje wzajemna zależność między tymi koloniami.
Oznacza to, że każdy element grzybowy jest powiązany z innymi elementami grzybowymi tysiącami połączeń segmentowych.
Jeśli chcemy, aby nasze ciała były wolne od grzybów, jedyne, co możemy zrobić, to nie dostarczać im jedzenia. Ponieważ jeśli w naszym ciele jest wystarczająca ilość pożywienia dla grzybów, to zawsze będą niechcianymi gośćmi.
Weźmy przykład chleb schowany w chlebaku. Drożdże mają wilgoć, powstaje pleśń. Jeśli wyjmiesz chleb to grzyby umrą. Ponieważ nie będą miały czego jeść. Wyschną, nie rozmnożą się, ponieważ do reprodukcji potrzebują pożywienia.
Żywią się głównie produktami białkowymi, ponieważ potrzebują aminokwasów.
Bierzemy mąkę, dodajemy cukier, olej, dodajemy wodę, drożdże. Następnie dajemy temperaturę, która wynosi koniecznie 37, dostają też odpowiednią wilgotność i tlen. Co robią grzyby? Zaczynają się rozmnażać, ożywają. Wcześniej leżały w lodówce w niskiej temperaturze, lub suche nawet 10 lat. Ale gdy otrzymają odpowiednie warunki żyją i rosną.
Mogą nieznacznie zmniejszać się przy mniej sprzyjających, ale nadal będą się rozprzestrzeniać.
Gdy tylko pleśń dostanie się do środowiska białkowo-węglowodanowego, zaczyna się namnażać.
Wszystko, co jest drożdżami, wiąże się z pewnym ryzykiem pleśni. Ponieważ różne rodzaje pleśni są powiązane. Gdzie mieszka jedna pleśń, druga, trzecia także może żyć.
Jedną z najbardziej patogennych pleśni dla nas jest wciąż Candida. Ale jest o wiele więcej szkodliwych pleśni.
Pleśń jest słowem jednoczącym, w rzeczywistości każdy grzyb różni się od drugiego.
Grzyb paznokci to nie to samo, co Candida.
Niektóre grzyby atakują węzły chłonne w pachwinie, inne paznokcie, czy drogi rodne.
Niektóre atakują tylko błony śluzowe i żyją w jamie ustnej w postaci kandydozy i zapalenia jamy ustnej lub w pochwie w postaci kandydozy i zapalenia pochwy.
Niektóre grzyby atakują skórę i żyją na niej w widpocznej postaci pęknięć, łuszczycy, wyprysków.
Jak grzyby dostają się do organizmu?
z zepsutym jedzeniem,
z wodą
z powietrzem
ze starymi zakurzonymi rzeczami.
Jeśli owoc w opakowaniu jeden spleśnieje, nie można go jeść. Wie to każdy, ale… jeśli w pudełku jest pleśń, dotyczy to wszystkich owoców.
Pleśń może przeniknąć przez skórę. Wszędzie gdzie bierzemy kąpiel, gdzie chodzimy boso, wszędzie tam, gdzie panują odpowiednie warunki, tj. wilgotność, temperatura, pozostałości organiczne (brud lub tłuszcz) – dla pleśni to pokarm.
W jaki sposób grzyb przenika przez skórę? Nie przedostanie się przez nienaruszoną skórę. Ale jeśli skóra ma mikrourazy: zadrapania, uszkodzenia, malforacje, grzyb natychmiast się ich chwyta i przekracza barierę skórną.
Oznaki obecności grzyba w ludzkim ciele:
1. Wszystko swędzi.
Ludzie mówią:
– Mój pies jest chory.
– A co mu jest?
– drapie się w ucho.
Jeśli pies drapie się w ucho, ma w uchu grzyb. Jeśli ktoś drapie się w ucho zapałką, wykałaczką, to jest jedna opcja – grzyb, innej opcji nie ma. Różne rzeczy mogą dziać się w uchu, coś tam boli, coś tam płynie, ale jeśli pojawiło się swędzenie – to grzyb.
2. Pęknięcia, pęcherzyki, otarcia (NIE odciski, a mianowicie otarcia o nieznanej naturze, gdzie wydaje się, że nic nie jest wcierane, na przykład w fałdy pachwinowe – a jest spora wilgotność). Wszędzie gdzie się łuszczy, pęka, a jednocześnie jest wilgotno.
3. Ludzie często przychodzą i pokazują coś na dłoniach, na plecach, jakby odciśnięte, porysowane lub poparzone. Pod pachami, wewnątrz fałd pachwinowych. Jeśli widać coś białego, przypominającego ser, to także grzyby. Nie ma znaczenia czy w jamie ustnej, pochwie, oskrzelach, czy migdałkach.
4. Nalot na języku, jak ser, z wieloma ziarnami – to wszystko grzyby. Wieczorem idziesz spać – język był normalny, wstajesz rano – wyłożony białym nalotem. Białe plamy są grzybem. Układ limfatyczny gromadzi całą noc biały nalot na kosmkach języka.
Złuszcza się on potem i jest usuwany wraz z jedzeniem.
Język należy czyścić patyczkiem lub łyżką. Język powinien być różowy, z wyraźnymi kosmkami.
5. Wszystko, co nie boli, to grzyb. Ponieważ grzyby atakują zakończenia nerwowe. Tak skóra ma ogromną liczbę zakończeń nerwowych. Co czułby pacjent z łuszczycą? Ogromne powierzchnie jego skóry stale, drażnione co sekundę – po prostu by oszalał z bólu.
Kiedy dotykamy palcem rany, odczuwamy ból, aż odskakujemy. Gdyby powierzchnie zajęte łuszczycą były bolesne, to pacjent umarłby z powodu szoku bólowego.
6. Wszystko na twojej skórze łuszczy się, dzieli na płatki (równomiernie, nierównomiernie), odpada to jest grzyb.
Z reguły grzyb znajduje się w obszarze dużych węzłów chłonnych, z jednego prostego powodu – grzyb znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej. Przestrzeń międzykomórkowa to woda. Środowisko powinno być alkaliczne, lub kwaśne, grzyb namnaża się wokół komórek. Dostaje się tutaj z przepływem krwi z przewodu pokarmowego do wody międzykomórkowej. Woda międzykomórkowa jest wymieniana i usuwana każdego ranka przez układ limfatyczny. Kanały limfatyczne kończą się węzłami chłonnymi. W
przedziałach węzłów chłonnych, 10 wejść, jedno wyjście. Czysta limfa przechodzi na jedną stronę, a brudna limfa idzie na drugą stronę w celu wydalenia.
Staw kolanowy. Jedna kość, druga kość. Chrząstka między nimi. Co tu może zachorować? Kości nie mogą grzyby uszkodzić, chrząstki też, nie ma nerwowych zakończeń. Pomiędzy chrząstką, a kością jest płyn. Za stawem, od strony dołu podkolanowego, znajdują się węzły chłonne. Jeśli jest grzyb na nogach przeniesie się do podkolanowych węzłów chłonnych. Staw jest spuchnięty. A kiedy puchnie, będzie bolało.
Co zrobi ciało? Podniesie temperaturę, aby zwiększyć mikrokrążenie do wewnątrz stawu.
Co zrobi lekarz? Przepisze lek przeciwbólowy.
Czy to pomoże? Nie pomoże
Czy diklofenak pomoże? Nie pomoże
Czy USG pomoże? Nie
Najpierw trzeba wiedzieć, co jest w stawie. Grzyby czy bakterie?
Jeśli dana osoba ma wszystkie paznokcie zajęte grzybicą, zgadnij, że co ona ma w stawach? Grzyby. I żadne antybiotyki tu nie pomogą. Ponieważ układ limfatyczny górny segment pozostanie taki sam jak dolny. Wojna między leukocytami, a intruzami bedzie trwać.
Co może być intruzem?
wirusy,
grzyby,
pasożyty,
pierwotniaki,
bakterie.
Pierwotniaki w stawach nie żyją. Tuxoplasma, giardia i opisthorchi nie mieszkają tutaj. Jeśli ktoś się tu osiedlił, choroba się nie skończy – na nim. Zapalenie oskrzeli, zapalenie stawów, zapalenie zatok, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie zatok, zapalenie spojówek, zapalenie jamy ustnej, zapalenie nerek i tak dalej. Jest wojna, infekcja.
Istnieje 5 rodzajów infekcji
Zapalenie zatok? Trochę ropy w nosie. Co z ropą w nosie? Nos jest dziurą, nie tylko dziurą ale i zatoką. Może przenikać do układu limfatycznego. Może dostać się do oskrzeli, do pochwy, do jelit. Z górnej części ciała przechodzi do nosa, z genitaliów.
Na próżno walczyć z wydzielinami, nie trzeba z tym walczyć.
Jeśli tak, co to oznacza? Co to jest grzyb i co zdziała układ limfatyczny.
Oto twój brzuch, co do niego wrzuciłeś?
Czosnek lub pieprz. Żurawina, olejek grejpfrutowy, drzewo herbaciane – wszystko działa dokładnie tak samo jak produkt. Istotna jest sama roślina, wywar z rośliny, nalewka z rośliny rośliny oleiste, rośliny oleiste, liście roślin. Wszelkie produkty wykonane z rośliny, będą działać w taki sam sposób jak sama roślina. Czy zjesz pietruszkę czy wypijesz sok z pietruszki.
Olej sezamowy jest silnym środkiem przeciwpasożytniczym. Do sałatki dodajesz olej sezamowy, jest bardzo smaczny, spróbuj oleju z czarnego sezamu. Po prostu jedz sałatki, weź pomidory, ogórki, pietruszkę, kminek, koperek, seler i dodaj olej sezamowy, nasiona sezamu, a dostaniesz pyszną, przeciwpasożytniczą sałatkę.
Jeśli będziesz codziennie stosować coś przeciwpasożytniczego, przeciwgrzybiczego, to masz pewność, że w ciele nie będzie wirusów, bakterii, pasożytów.
Rozejrzyjmy się wokół siebie. Nasz centralny układ nerwowy tak jest potężny, że może wysłać armię w dowolne miejsce, rozpoznać intruza i powstrzymać go.
Ale do tego potrzebne jest co? Energia, zaangażowanie, wiedza, świadomość, że trzeba wspierać układ odpornościowy. To wymaga odpowiedniego stylu życia, rutyny, by robić to codziennie. Mówi się, że czosnek trzeba jeść każdego dnia. Nie tolerujesz
czosnku, codziennie jedz chrzan. Chrzanu nie tolerujesz, zastąp pieprzem.
Jeśli każdego dnia jesz makaron i chleb drożdżowy, grzyb nie ustąpi. Ale zastąpisz je ziemniakami i mlekiem, to wygrasz ty.
Czy widziałeś kiedyś pleśń na ziemniakach? Spróbuj pokryć rzodkiew pleśnią.
Czy widziałeś kiedyś pleśń oleju roślinnego? Zjełczeje, ale nie spleśnieje. Rośliny są w konfrontacji z grzybami. Pasożyty ich nie lubią, ani wirusy czy bakterie.
Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, co robią grzyby w ciele. One po prostu żyją. One się żywią, rozmnażają, poruszają.
A my każdego dnia staje im dogadzamy. Jemy sery pleśniowe, pijemy herbatę, piwo, jemy chleb drożdżowy.
Jedzenie przeciwgrzybicze
To czosnek, cebula. Wszystko, co jest przeciwpasożytnicze, jest również przeciwgrzybicze.
Drzewa oglaste, jodła, sosna, świerk produkują żywicę, która chroni je przed grzybem. Możesz umieścić żywicę w kompotach, zrobić buliony, nalewki, możesz gotować i wdychać parę. Najlepiej z młodego igliwia, suszonej jodły, po prostu zaparz herbatę. Żywicę można żuć.
Działanie przeciwgrzybicze, mają rośliny oleiste. Szczególnie olej z orzeszków piniowych i z drzewa herbacianego.
W ciężkiej patologii grzybiczej, jedną kroplę olejku z drzewa herbacianego można dać na 1 łyżeczkę kwaśnej śmietany i zjeść, ponieważ nie rozpuszcza się w wodzie. Jeśli zrobisz to przez 2 miesiące, zwalczysz grzyb. W objawach skórnych dodaj go do kremu.
Propolis. Możesz pić nalewkę z propolisu lub bulion lub włożyć propolis do miodu, lub dodać do dżemu, albo po prostu żuć.
Wetknij go w policzek, pozwól mu leżeć i połykaj ślinę. Nie ma znaczenia, w jaki sposób go użyjesz. Możesz zrobić nalewkę. Nie chcesz nalewki – zostaje kąpiel wodna. Nie chcesz kąpieli, po prostu żuj jak gumę. To, jak wchodzi do środka, to sprawa drugorzędna, najważniejsze jest to, że się tam dostanie, by uderzyć w grzyba i go zniszczyć.
Wszystko, co ma działanie przeciwpasożytnicze, jest jednocześnie przeciwgrzybicze. To pieprz (wszystkie gatunki), to rzodkiewka, chrzan, wszystkie przyprawy.
Grzyb paznokci można wyleczyć. Konieczne jest leczenie od wewnątrz i na zewnątrz. Na zewnątrz grzyb paznokci nie wyleczy się dokładnie. Samo leczenie od wewnątrz również jest trudne. Ale jeśli jedno i drugie połączysz, wyleczysz się nawet w sześć miesięcy.
Ale musisz zrozumieć mechanizm, grzyby żyją nie na paznokciach, ale w płynie stawowym. Od kolana do stopy cała limfa jest zainfekowana grzybem.
Co jeszcze działa na grzyby?
Wszystko, co kwaśno-alkaliczne. Porzeczka, agrest, kalina, jarzębina, żurawina, rokitnik, jagody, jeżyny są przeciwgrzybicze.
Pleśń na nich czasami się zdarza, ale powstaje w wyniku zmieszania z cukrem. Ponieważ na czysto, wytrawne żurawiny nie spleśnieją przez cały rok. A jeśli posypiesz je cukrem, jeśli dostanie się woda, wtedy mogą spleśnieć, jeśli są lekko uszkodzone.