w

W jelitach każdy z nas może zgromadzić do 15 kg toksyn, które mogą powodować poważne konsekwencje dla organizmu.

Naukowcy szacują, że w ciągu 70 lat życia człowiek spożywa więcej niż 50 ton żywności i około 42000 litrów płynów.
Przechodząc przez organizm w jelitach każdy posiłek pozostawia pewne ilości toksycznych odpadów i substancji toksycznych.

Jeśli zostaną zatrzymane i nie usunięte na czas, mogą powodować szereg problemów zdrowotnych.

Okrężnica odgrywa istotną rolę w naszym zdrowiu. Kiedy nie działa prawidłowo, toksyczne odpadów są wchłaniane przez organizm, a nie usuwane.

Według lekarzy w jelitach każdy z nas może zgromadzić do 15 kg toksyn, które mogą powodować poważne konsekwencje dla organizmu.

Zaparcia i nadwaga są najczęstsze objawy tej nierównowagi w układzie pokarmowym i wydalniczym.

Choroby wątroby i nerek mogą być źródłem tego problemu. Choroby, takich jak zapalenie stawów czy nowotworowe także w mogą być związane z zaburzeniami funkcjonowania jelit i mikrobioty.

Produkty odpadowe trawienia powinny zostać usunięte w ciągu dwóch dni. Wydłużenie tego procesu prowadzi do akumulacji substancji toksycznych i powoduje szereg problemów – począwszy od nieświeżego oddechu, obrzęku dziąseł, bezsenności, impotencji, wzdęć, gazów, po otyłość, zmęczenie, osłabienie układu odpornościowego, alergie, problemy skórne, depresję czy hemoroidy.

Dlatego ważne jest, aby regularnie zadbać o detoksykację, dieta bogata w produkty pełnoziarniste, świeże owoce i warzywa jest tym, czego naprawdę potrzebuje okrężnica i reszta ciała, a także dostarczanie ciału więcej niż dwa litry wody dziennie, a rano wypijanie ciepłej wodę z odrobiną soli.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: retro.bg, Miniatura wpisu: freepik.com