Jak pozbyć się ziół i chwastów na długi czas: łatwy i skuteczny sposób.

Wielu działkowiczów nie chce używać toksycznych środków zwalczania chwastów na swoim obszarze.

I bardzo słusznie. Bo jest świetny ludowy sposób na pozbycie się chwastów w ogrodzie. To sprawdzona i skuteczna metoda zwalczania chwastów i wszystkich niepotrzebnych ziół, preparatem przygotowanym ze zwykłej soli i octu.

Oto przepis na pozbycie się chwastów i traw, który pozwoli ci uwolnić wybrane obszary ziemi z niechcianej trawy i chwastów, eliminując potrzebę cotygodniowego ręcznego pielenia i zadbać o porządek wokół domu i na ścieżkach ogrodowych.

Jak przygotować

Aby przygotować roztwór octu o wymaganym stężeniu, należy rozcieńczyć ocet (70%) czystą wodą, biorąc 3,5 części wody na 1 część octu. To znaczy, aby przygotować 4,5 litra roztworu, rozcieńczyć 1 litr siedemdziesięcioprocentowego octu w 3,5 litrach wody.

Wymieszaj powstały 20% roztwór kwasu octowego (4,5 litra) z 2/3 szklanki soli, poczekaj, aż kryształy całkowicie rozpuszczą się w cieczy, dodaj łyżeczkę detergentu np. płynu do mycia naczyń lub mydło w płynie. Mydło w kompozycji roztworu zapewni dodatkowy kwas adhezyjny na powierzchni masy wegetatywnej roślin.

Przygotowany „domowy herbicyd” służy do traktowania roślinności w ciepłe, słoneczne dni. Spryskaj rośliny opryskiwaczem lub polej przez mały lejek. Wybierz dzień, w którym nie ma spodziewanych opadów, ponieważ nawet lekki deszcz kilkakrotnie zmniejsza wydajność preparatu.

Pierwsze efekty pojawiają się w ciągu 5-6 godzin. Masowe niszczenie chwastów można zaobserwować następnego dnia. W przypadku braku kwasu octowego spokojnie mozna użyc zwykłego białego octu stołowego (9%). Jednak mniej skoncentrowanym środkiem byc może trzeba bedzie zabieg powtórzyć w odstępie 7-8 dni.

1 l wody, pół szklanki soli, 250 ml octu spirytusowego oraz łyżeczkę płynu do naczyń (aby zmniejszyć napięcie powierzchniowe). Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy, a następnie powstałym preparatem opryskujemy liście chwastów.

Gdzie stosować roztwór soli i octu

Należy pamietac, że czynnik, który ma bezpośredni kontakt z nadziemnymi częściami roślin, całkowicie je niszczy. To naprawdę działające narzędzie, pozwalające na zawsze pozbyć się chwastów. Zabija jednak nie tylko chwasty.

Dlatego rozwiązanie można stosować tylko na obszarach, na których nie tylko nie ma nasadzeń kulturowych, ani nie są planowane w nadchodzących latach, ponieważ ocet z solą usuwa z gleby niezbędne do wzrostu i rozwoju składniki odżywcze.

Zabieg warto przeprowadzać na ścieżkach ogrodowych, szczelinach między płytkami chodnika lub kostki, pomiędzy którymi uporczywie wyrasta trawa i chwasty wieloletnie, podjazdy, tarasy i inne miejsca z dala od miejsc nasadzeń.

Przygotowując produkt, zawsze chroń dłonie, oczy i otwarte obszary ciała: gumowe rękawiczki, okulary, czapka.

Podziel się swoimi wynikami z zastosowania domowych sposobów.

Źródło i miniatura wpisu: intermarium.news

Co zrobić na szybki obiad? 9 przepisów na błyskawiczne sosy, które zrobisz zamkniętymi oczami

Pozbądź się ostróg piętowych za pomocą prostej domowej roboty mieszanki!