w

Pozbądź się ostróg piętowych za pomocą prostej domowej roboty mieszanki!

Ostrogi piętowe to wyrostek kostny spowodowany zwapnieniem ścięgna piętowego i kości stopy. Najpoważniejsze objawy choroby to ból i zapalenie powięzi pięty.

Ból może być tak przykry i nie do zniesienia, że ​​osoba dotknięta chorobą ma wrażenie, jakby stąpała po ostrych kamieniach.

Przyczyny i czynniki ryzyka zapalenia powięzi i ostrogi piętowej

Zapalenie powięzi podeszwowej należy do najczęstszych dolegliwości ortopedycznych. Zbyt duży nacisk na stopy może uszkodzić więzadła. Dochodzi wówczas do zapalenia powięzi podeszwowych, co powoduje ból i sztywność pięty.

Najczęściej dotyczy: osób z nadwagą, kobiet w ciąży, biegaczy długodystansowych, osoby aktywne fizycznie nie stosujące treningów rozciągających.

Bardzo intensywny trening sportowy, szczególnie w sportach wymagających dużej ilości stawu skokowego. Wśród najbardziej dotkniętych są sportowcy wyczynowi, którzy ćwiczą skoki w dal, koszykarze lub piłkarze ręczni.

Chodzenie i stanie przez długi czas.

Proces starzenia zmniejsza elastyczność stopy i więzadeł, a także redukuje podskórne warstwy tłuszczu, które chronią piętę przed wstrząsami mechanicznymi.

Noszenie nieodpowiednich butów, które są zbyt szerokie lub zbyt ciasne, noszenie butów ze zbyt cienkimi podeszwami lub butów na wysokich obcasach.

Objawy: ból i sztywność w dolnej części pięty, zwykle choroba atakuje jedną stopę. Niektórzy chorzy opisują ból jako tępy, podczas, gdy inni charakteryzują go jako ostry ból. Jeszcze inni twierdzą, że jest to piekący lub doskwierający ból w dolnej części stopy, który przechodzi aż na zewnątrz pięty.

Zapalenie powięzi podeszwy bywa bagatelizowane, ponieważ początkowo dolegliwości bólowe ustępują w ciągu dnia. Nie należy go jednak lekceważyć, bo stan zapalny może doprowadzić do powstania ostrogi piętowej (zwyrodnienia kości piętowej)

Domowe lekarstwo na zapalenie powięzi!

Składniki:

  • 50 ml oleju kokosowego
  • 2 łyżeczki octu jabłkowego
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej

Sposób przygotowania:

W misce umieścić olej, ocet i sodę oczyszczoną. Dobrze wymieszaj, aż uzyskasz gładką pastę. Przechowuj z dala od promieni słonecznych.

Wieczorem przed snem nakładaj tę pastę na obszar objęty stanem zapalnym, wykonując lekki masaż. Na koniec załóż na stopy grube skarpety.

Niech lekarstwo działa przez całą noc. Rano obudzisz się bez nieznośnego bólu spowodowanego zapaleniem.

Oprócz zastosowań zewnętrznych możesz spożywać mieszankę łyżeczki oleju kokosowego i 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej przez 7 dni w miesiącu. Ta mieszanina będzie „działać” wewnętrznie, prowadząc z czasem do całkowitego usunięcia zapalenia powięzi piety a nawet ostrogi piętowej.

Dlaczego to leczenie jest tak skuteczne?

  • Olej kokosowy to naturalny środek nawilżający, który zmiękcza skórę pięt, zmniejszając w ten sposób ból.
  • Ocet jabłkowy jest doskonałym lekarstwem na ostrogi wapienne. Usuwa nadmiar wapnia, łagodzi ból i łagodzi stany zapalne.
  • Soda oczyszczona – kryształy substancji pomagają zmniejszyć złogi wapnia w kości pięty. Soda oczyszczona zmniejsza również stan zapalny i ból.

Znany ze swojej zdolności do łagodzenia bólu i zmniejszania stanu zapalnego jest też lód. Nałóż okład z lodu na kość pięty na 15 minut i powtórz procedurę w razie potrzeby. Lód zmiękcza obszar aplikacji i zmniejsza obrzęk.

Oczywiście okłady z lodu są tylko tymczasowym środkiem zaradczym. Unikaj nakładania lodu bezpośrednio na skórę.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: laslaublog.com, Miniatura wpisu: freepik.com