w

Podlej ogórki tym domowym cudem – a będą rosły dosłownie w oczach

Uprawa ogórków w ogrodzie to jedna z najpopularniejszych czynności wśród amatorów uprawy warzyw. Aby uzyskać zdrowe i obfite plony, niezbędne jest odpowiednie nawożenie młodych sadzonek.

Ogórki to warzywa, które bardzo szybko rosną i potrzebują regularnego dostarczania składników odżywczych. Wczesne nawożenie jest szczególnie ważne dla rozwijających się sadzonek, ponieważ zapewnia im niezbędne składniki odżywcze do zdrowego wzrostu i rozwoju.

Jeśli Twoje ogórki słabo się rozwijają wypróbuj ten sposób i obserwuj jak dosłownie rosną na Twoich oczach.

Jak przygotować odżywkę do podlewania ogórków

Potrzebujemy:

• litr ciepłej wody

• łyżka suszonych drożdży

• 1 łyżka cukru pudru

Wykonanie:

Wlej ciepłą wodę do litrowego słoika i powoli dodaj łyżkę suszonych drożdży. Następnie dodaj łyżkę cukru, aby aktywować drożdże. Dokładnie wymieszaj i odstaw na 2 godziny w ciepłe i ciemne miejsce.

Po tym czasie rozcieńcz z 5 litrami letniej wody i koncentrat gotowy.

Następnie dodaj litr skoncentrowanej odżywki drożdżowej do 10 litrów letniej wody. Wymieszaj i podlej każdą roślinę 1 litrem tej rozcieńczonej cieczy.

Zanim użyjesz powstałego pokarmu, należy ogórki podlać ciepłą (letnią) wodą. Gleba musi być już mokra, w przeciwnym razie odżywianie nie będzie skuteczne.

Ten odżywczy nawóz jest w 100% skuteczny i sprawdzony w praktyce, a jego zaletą jest to, że w początkowej fazie wzrostu jest bardzo przydatny w tych samych proporcjach dla sadzonek papryki, bakłażana i pomidorów.

Źródło, Miniatura wpisu: Poleznoe TV/youtube