Akupresura na ból szyi: 4 punkty, które naprawdę działają

Ta terapia ta ma swoje korzenie w starożytnej Azji, gdzie praktykowano ją już 5000 lat temu.

Fakt, że nadal jest stosowana , jest najlepszym dowodem jej skuteczności. Ta metoda może być wykorzystana do samodzielnego leczenia i zapobiegania problemom zdrowotnym.

Stymulacja punktów akupunkturowych na powierzchni skóry wyzwala naturalne zdolności organizmu do samoleczenia.

Przyczyny bólu szyi

Ból szyi pojawia się zwykle w wyniku pewnych ruchów lub zbyt długiego trzymania szyi w tej samej pozycji. Istnieje również kilka innych czynników, które mogą przyspieszyć lub przyczynić się do wystąpienia bólu szyi, w tym:

• Zwiększony stres
• Niewygodna pozycja do spania
• Wypadek związany z urazem kręgosłupa szyjnego
• Rozciąganie szyi
• Nadwyrężenie szyi
• Leki, które mogą powodować skurcz szyi (kręcz szyi) itp.

1. Jian Jing lub GB21

Jest to punkt akupresury odprężający znajdujący się dwa palce od zewnętrznej podstawy szyi na mięśniu czworobocznym. Mówiąc najprościej, można powiedzieć, że GB21 znajduje się gdzieś pomiędzy początkiem szyi a ramieniem.

W tym miejscu zwykle zlokalizowane jest napięcie mięśni szyjnych, a masowanie ich delikatnymi okrężnymi ruchami pomaga złagodzić ból.

Po zidentyfikowaniu punktu akupunkturowego zegnij palce i przyłóż ciężar całego ramienia do punktu nacisku. Do tego zadania zwykle łatwiej jest użyć drugiej ręki.

Uwaga. Stymulacja punktu ucisku GB21 nie jest zalecana dla kobiet w ciąży, ponieważ może niekorzystnie wpływać na zdrowie zarówno matki, jak i płodu.

2. Tianzhu lub B10

Na karku masz dwa punkty nacisku, które są zbiorczo nazywane Filarem Nieba lub B10.
Są od siebie od dwóch do trzech centymetrów.

Naciskanie na nie działa korzystnie na tarczycę i pomaga przywrócić równowagę hormonalną. Ponadto wiadomo, że regularne masowanie punktów nacisku B10 zmniejsza bezsenność, ociężałość głowy, wypalenie, sztywność karku, stres i inne powiązane problemy.

Wszystko, co musisz zrobić, to codziennie wywierać silny i trwały nacisk na te punkty, aby szybciej i lepiej złagodzić ból szyi i inne powiązane problemy.

3. Feng Chi lub GB20

Punkty akupresury GB20 – Bramy Świadomości – to kolejna para punktów nacisku, które mogą pomóc złagodzić ból ramion, sztywność karku i bóle głowy związane z nadmiernym wysiłkiem.

Punkty te znajdują się w zagłębieniach pod podstawą czaszki, pomiędzy mięśniami karku.

Prawidłowym sposobem stymulacji tych punktów akupresury jest naciskanie ich przez 2-3 minuty kilka razy w ciągu dnia. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia może złagodzić przewlekły i ostry stres nagromadzony w okolicach ramion i szyi.

4. Liqui Lung lub LU7

Kanał płucny wraz z sześcioma innymi kanałami przebiega przez ramię. Istnieją dwa punkty akupresury, oznaczone LU7, w zależności od stylu wykonywanej akupunktury.

Jest to symetryczny punkt położony na promieniowej stronie przedramienia tuż nad wyrostkiem rylcowatym, gdzie wyczuwalne jest zagłębienie, nad fałdą nadgarstka, o szerokości 2 palców.

Wiadomo, że stymulacja LU7 korzystnie wpływa na głowę, kark i płuca. Ta metoda jest również dobrze dostosowana do łagodzenia bólu w centralnych lub jednostronnych migrenach.

Jak określić punkt?

Kiedy naciskasz na punkt akupunkturowy, eliminujesz ból i napięcie, które nie jest skoncentrowane tylko w tym konkretnym miejscu. Każdy punkt akupunkturowy jest uważany za epicentrum szerszego koła, które ma rozmiary diametralnie wielkości monety dolarowej lub szerokości trzech palców.

W rzeczywistości masaż w dowolnym miejscu w tym kręgu wpływów będzie równoznaczny z masażem punktu akupunkturowego. W ten sposób nie musisz bardzo dokładnie ustalać położenia punktu nacisku. Dopóki wpadasz w ten krąg, robisz wszystko dobrze.

Aby uzyskać dostęp do odpowiedniego punktu nacisku, delikatnie sonduj obszar, aż znajdziesz punkt, który będzie przypominał zagłębienie lub wybrzuszenie lub który jest szczególnie delikatny, bolesny.

Po znalezieniu punktu możesz go stymulować, wywierając na niego stały nacisk. Jedna minuta na każdą sesję zabiegową w zupełności wystarczy.

Jak duży nacisk należy zastosować?

Akupresura działa tylko tak długo, jak jest wykonywana poprawnie. Bardzo ważne jest, aby nie przesadzać z uciskiem, ponieważ zbyt duży nacisk na ciało może tylko zaostrzyć ból i dyskomfort.

Niezbędne jest wyjście poza proste rozumienie tej starożytnej sztuki uzdrawiania jako po prostu naciskania. Akupresura polega głównie na wykorzystaniu zewnętrznego dotyku energii, aby wydobyć na powierzchnię ukrytą energię zmagazynowaną głęboko w ciele.

Chodzi o to, aby naciskać tak mocno, jak czujesz się komfortowo. Ucisk powinien być silny i odczuwalny, ale nie bolesny.

Jak długo powinieneś trzymać punkt?

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś naciskać na określony punkt akupunktury, aż poczujesz, co następuje:

• Uczucie pulsowania
• Zmiękczenie mięśni lub tkanek
• Zwiększone ciepło
• Kiedy musisz trzymać serię kropek, zwykle dobrym pomysłem jest naciśnięcie każdej z nich przez około minutę, dłuższy nacisk będzie męczący.

Korzyści z akupresury

Stymulowanie punktów akupresury pomaga złagodzić nagromadzony stres i napięcie w masowanym obszarze.
Gdy tylko uwolnisz nacisk z punktów akupunkturowych, natychmiast poczujesz fizyczny spokój i jasność umysłu.
Podczas akupresury skup się na powolnym, rytmicznym i głębokim oddychaniu, co pomaga dodatkowo złagodzić napięcie.
Wystarczy prosty, uzdrawiający dotyk, który sprawi, że będziesz bardziej spokojny, ożywiony, odprężony i nie nękany bólem.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: YSB Foundation/facebook, fithacker, Miniatura wpisu: pinterest.com

Robię to ciasto w 10 minut, wszyscy chwalą, a ja mogę częstować nawet niezapowiedzianych gości!

Jeśli nie chcesz aby w twoim łóżku panoszyły się roztocza musisz przestać TO robić