w

6 najlepszych naparów obniżających wysokie ciśnienie krwi

Istnieją rośliny, które pomagają uzyskać prawidłowe wartości ciśnienia krwi.

Odkryj najlepsze napary na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi.

Wysokie ciśnienie krwi to problem sercowo-naczyniowy, na który cierpi coraz więcej osób. Z tego powodu chcemy pokazać Ci kilka domowych sposobów na obniżenie napięcia w sposób naturalny i bez skutków ubocznych.

Najlepiej włączyć picie naparów w czasie niedługim po ujawnianiu się pierwszych oznak skoków ciśnienia.

Jednak i przy stwierdzonym nadciśnieniu warto korzystać z naparów, ale przed zastosowaniem ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą przed połączeniem ich z przyjmowanymi lekami.

Co zrobić, aby obniżyć wysokie ciśnienie krwi

Nadciśnienie tętnicze wiąże się z pogorszeniem jakości życia, a także zwiększa ryzyko zachorowania na choroby, które mogą być śmiertelne. Jest to jednak problem, który można złagodzić, szczególnie poprzez przestrzeganie nawyków zdrowego stylu życia.

Krótko mówiąc, nadciśnienie występuje, gdy tętnice zwężają się. W rezultacie krew musi wywierać większy nacisk niż zwykle, aby płynąć.

To sprawia, że ​​serce działa, aby dostarczyć krew do całego ciała, więc może osłabiać i wpływać na funkcje niektórych narządów, takich jak nerki, mózg i trzustka. Stąd tak ważne jest jak najszybsze obniżenie ciśnienia.

Może być spowodowane wiekiem lub innymi patologiami, a gdy nie jest odpowiednio kontrolowane, zwiększa możliwość wystąpienia zawału serca, udaru i innych poważnych zaburzeń.

Oto kilka domowych sposobów na szybkie i skuteczne obniżenie ciśnienia krwi:

• Zmniejszenie nadmiernej masę ciała, szczególnie w okolicach talii.
• Regularną aktywność fizyczną.
• Przestrzeganie zdrowej i zbilansowanej diety.
• Ograniczenie spożycia sodu w diecie.
• Unikanie picia alkoholu.
• Zaprzestanie palenia.
• Ograniczenie kofeiny.
• Radzenie sobie ze stresem.
• Przy pierwszych objawach skonsultowanie się z lekarzem.

Napary obniżające ciśnienie krwi

Lekarz musi ustalić, czy podanie leków jest konieczne, chociaż wiele przypadków można leczyć naturalnymi środkami. Należy pamiętać, że domowe sposoby na obniżenie napięcia mogą pomóc w opanowaniu tego problemu, ale nigdy nie powinny zastępować leków przepisanych przez profesjonalistę.

Tak więc, dzięki właściwościom niektórych roślin leczniczych, można sporządzać napary obniżające ciśnienie krwi i pomagające je ustabilizować.

Oto najbardziej skuteczne z nich:

1. Napar z selera naciowego

Zawarte w selerze przeciwutleniacze i związki fitochemiczne sprawiają, że jest to doskonała alternatywa dla naturalnej kontroli i obniżania ciśnienia krwi. Substancje te działają przeciwzapalnie, a także kontrolują zatrzymywanie płynów.

Ponadto zawartość niezbędnych minerałów pomaga zmniejszyć produkcję kortyzolu, hormonu, którego wysoki poziom może zwiększać ryzyko nadciśnienia. Aby cieszyć się tymi korzyściami, zagotuj filiżankę wody, a gdy dojdzie do wrzenia, dodaj 20 gramów selera. Odstaw na 15 minut, odcedź i wypij filiżankę każdego dnia.

2. Napar z lawendy

Roślina ta ma właściwości uspokajające, które oprócz uspokajającego stresu doskonale sprawdzają się w obniżaniu ciśnienia krwi, zwłaszcza jeśli jest to spowodowane problemami nerwowymi. Jej naturalne walory pomagają stymulować aktywność komórek i promować krążenie krwi w tętnicach.

Aby przygotować ten napar, podgrzej 250 ml wody i dodaj łyżeczkę lawendy, gdy dojdzie do wrzenia. Wyłącz. Pozwól naciągnąć przez 15 do 20 minut i odcedź, pij 1 szklankę co najmniej trzy razy w tygodniu.

3. Napar z oregano

Oregano ma właściwości przeciwzapalne i moczopędne, które pomagają złagodzić wysokie ciśnienie krwi. Jego aktywne związki, zwłaszcza karwakrol, pomagają oczyścić tętnice, aby uniknąć problemów z krążeniem.

Zagotuj wodę i dodaj łyżeczkę oregano, gdy dojdzie do wrzenia. Pozwól naciągnąć przez 15 minut, odcedź i wypij filiżankę rano, co najmniej trzy razy w tygodniu.

4. Skrzyp

Innym naparem obniżającym ciśnienie krwi jest skrzyp. I to, że duża liczba przypadków tego stanu jest spowodowana zatrzymaniem płynów. W tych szczególnych przypadkach ten napar jest świetnym sprzymierzeńcem.

Roślina ta ma właściwości moczopędne i przeciwutleniające, które przyswajane przez nasz organizm pomagają pozbyć się nagromadzonych płynów. Do wrzenia należy tylko zagotować szklankę wody i dodać łyżkę skrzypu, gdy zacznie się gotować. Odstaw na 10 do 15 minut i odcedź przed zażyciem na pusty żołądek przez co najmniej dwa tygodnie.

5. Napar z mniszka lekarskiego

Jest to roślina o właściwościach moczopędnych i jednym z domowych środków na obniżenie ciśnienia krwi. Jego przeciwutleniacze i minerały pomagają chronić tkanki objęte stanem zapalnym, stymulując krążenie krwi.

Aby go przygotować, zagotuj szklankę wody z łyżką mniszka lekarskiego i gotuj na wolnym ogniu przez trzy minuty. Pozwól mu naciągnąć i odcedź przed wypiciem, zażywaj raz dziennie przez co najmniej trzy tygodnie.

6. Waleriana

Kozłek lekarski to zioło o właściwościach uspokajających i przeciwzapalnych. Z tego powodu jego naturalne składniki aktywne pomagają obniżyć napięcie generowane przez stres, co pomaga przywrócić tętno.

Jest to naturalny środek uspokajający, który może zmniejszyć ból mięśni, depresję i bezsenność. Ponadto jest to jeden z najskuteczniejszych domowych środków obniżających ciśnienie krwi i normalizujących poziom lipidów we krwi. Możesz go przyjmować zarówno jako napar, jak i jako ekstrakt.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: elespanol.com, Miniatura wpisu: freepik.com