4 sposoby, dzięki którym szybko pozbędziesz się pleśni z każdego zakątka domu

Pleśń pojawia się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, ale bardzo trudno jest się jej pozbyć.

Możesz z nią walczyć latami, ale nie pozbędziesz się problemu do końca. Tymczasem to nie tylko defekt kosmetyczny w Twoim mieszkaniu.

Grzyb wydziela niebezpieczne substancje, które niekorzystnie wpływają na zdrowie. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, w którym stale pojawia się pleśń, jesteś w grupie ryzyka chorób układu oddechowego.

Ryzykujesz częstym zapaleniem oskrzeli, a nawet astmą. Ale dodatkowo grzyb wpływa na układ odpornościowy i układ nerwowy,
niekorzystnie wpływa też na stan stawów.

Naukowcy odkryli, że zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Dlatego, gdy pierwsze podejrzane plamy na ich ścianach pilnie trzeba się ich pozbyć.

5 skutecznych i prostych środków na pleśń w Twoim domu

1. Nadtlenek wodoru

Aby przygotować miksturę, wymieszaj sodę oczyszczoną z octem, a następnie dodaj łyżkę nadtlenku wodoru. Dla wygody użyj sprayu. Traktuj obszary mieszkania, w których zlokalizowana jest pleśń.

2. Ocet

Nie mniej skuteczne narzędzie, które radzi sobie z większością rodzajów grzybów. Aby uzyskać doskonałe rezultaty, nie rozcieńczaj octu.

Wystarczy wlać go do butelki z rozpylaczem i w razie potrzeby nałożyć na ściany i sufity.

Pozostaw na godzinę, a następnie wytrzyj powierzchnię czystą szmatką. Przetrzyj powierzchnię sokiem z cytryny, aby utrwalić efekt.

3. Olejek z drzewa herbacianego

To narzędzie będzie Cię kosztować więcej niż poprzednie, ale wynik jest tego wart. Aby przygotować roztwór, wlej 2 łyżeczki olejku do szklanki wody.

Dla wygody wymieszaj i przelej do butelki z rozpylaczem. Nałóż na dotkniętą powierzchnię, poczekaj, aż wyschnie. Następnie
wytrzyj czystą szmatką, aby usunąć pozostałości.

4. Soda

Ten produkt jest niezastąpionym pomocnikiem w gospodarstwie domowym. Soda może być używana do czyszczenia każdej powierzchni.
Radzi sobie nie tylko z brudem, ale także z grzybem.

Przygotuj roztwór sody i octu. Potraktuj wybrane obszary, a następnie dokładnie wytrzyj.

Pamiętaj by zlikwidować przyczynę problemu. W odpowiednio ogrzanym i wentylowanym pomieszczeniu pleśń nie powinna się pojawiać!

Olej lniany – właściwości i zastosowanie

Dlaczego człowiek miałby wymierać, kiedy szałwia rośnie na ziemi?