w

Złota maska ​​z kurkumą do skóry wokół oczu, która pomoże pozbyć się ciemnych kręgów i obrzęków

Podkrążone oczy, cienie i obrzęki mają wiele przyczyn. Od genetycznych począwszy, na objawach chorób skończywszy.

Skóra wokół oczu jest cieńsza i szybciej reaguje na niekorzystne zmiany w organizmie.

Najczęściej przyczyną zasinień i cieni jest zmęczenie i niewyspanie. U osób przemęczonych, dochodzi zwykle także do niekorzystnych zmian takich jak nieodpowiednie nawodnienie, złe odżywianie, niedotlenienie skóry, osłabione mikrokrążenie, nadprodukcja melaniny, zatrzymanie wody, zastój limfy, osłabienie, zaburzenia koncentracji i uwagi, bezsenność, bóle i zawroty głowy, przyspieszenie akcji serca, bladość skóry.

Te czynniki sprawiają, że żyły i naczynka stają się bardziej widoczne, a ty wyglądasz jak własny cień.

Jeśli przyczyną jest chwilowe zmęczenie, po wypoczynku skóra od razu wygląda inaczej.

Objawy obrzęku i ciemnych kręgów pod oczami nasilają się w okresach przesileń. Skóra jest wtedy dodatkowo przesuszona, zmęczona i poszarzała, a organizm ogólnie wyczerpany.

Niekiedy jednak cienie pod oczami mogą być objawem chorób. Powinny cię zaniepokoić wówczas, gdy wcześniej rzadko występowały, a ty jesteś wypoczęty/a i wyspany/a.

Jakie choroby mogą się objawiać cieniami wokół oczu?

– niedoczynność tarczycy
– alergia
– atopowe zapalenie skóry
– nieżyt nosa
– anemia
– choroby narządów wewnętrznych wątroby, śledziony czy nerek
– cukrzyca
– nadciśnienie
– pasożyty
– depresja

O ile na przyczyny genetyczne wpływu nie mamy, a cienie to taki nasz spadek po przodkach, o tyle w kwestii poprawy ogólnego stanu zdrowia i skóry działać możemy a nawet musimy.

Cienie i obrzęki pod oczami – jak sobie pomóc?

Kiedy nasze samopoczucie dodatkowo obniża wygląd worków i cieni pod oczami, w pierwszej kolejności trzeba się wyspać. Kolejną sprawą jest nawodnienie. Pilnuj się, skoncentruj i pij wodę. Tylko ci się wydaje, że nie chce ci się pić, po prostu się odzwyczaiłeś/aś i organizm jedzie na rezerwach, ale skutki już odczuwasz, a odczujesz ich jeszcze więcej jeśli nie zadbasz o nawodnienie.

Zadbaj też o aktywność. Zima rozleniwia, dodatkowo pandemia ograniczyła nam możliwości, ale dla chcącego nic trudnego. Zadbaj o warzywa i owoce w diecie. To prawda, że teraz są one teraz droższe i słabszej jakości, ale wciąż jest to niezastąpione źródło witamin i minerałów.

Koniecznie zrób też pełną morfologię. Pandemia mocno ograniczyła nam dostęp do służby zdrowia, ale choroby nie czekają, atakują dokładnie wtedy, gdy najtrudniej nam się bronić.

Jeśli cienie powiązane są z innymi dolegliwościami, koniecznie opowiedz o nich swojemu lekarzowi.

Cienie pod oczami – domowy sposób

Aby pomóc sobie samemu w zmniejszeniu zasinień i obrzęków skorzystaj z przepisu hinduskich kobiet, które stosują tę niezwykle skuteczną maskę.

Składniki:

– kurkuma – 0,5 łyżki
– Soda – 1 łyżka
– Sok z cytryny

Przygotowanie i aplikacja:

1. Wymieszaj wszystkie składniki w misce, wciśnij tyle soku by powstała gęsta, jednorodna papka. Jeśli masz wrażliwą skórę, sok z cytryny można zastąpić wodą lub tonikiem.

2. Gotową maskę nałóż pod oczy i trzymaj przez 15-20 minut.

3. Zmyj maskę zimną wodą. Po zmyciu maski nałóż na twarz krem ​​nawilżający.

4. Aby osiągnąć zamierzony efekt, maseczkę należy wykonywać dwa razy w tygodniu.

Miniatura wpisu: freepik.com