6 niesamowitych zastosowań skrobi kukurydzianej w Twoim ogrodzie

Znaczenie i możliwości skrobi kukurydzianej zdecydowanie wykracza poza jej zastosowania kulinarne.

Zwykle służy jako zagęszczacz. Świetnie zagęszcza zupy, sosy, a także pudding, kisiel czy krem. Jest niezastąpiona w diecie bezglutenowej. Używa się jej do ciast, ciasteczek, placków, a nawet naleśników.

Skrobia kukurydziana to produkt bezzapachowy oraz bezsmakowy. Ale skrobia kukurydziana może też pomóc w ogrodnictwie i wielu innych domowych trikach. Odstrasza szkodniki ogrodowe, zachęca nasiona do szybszego wzrostu, zmniejsza zużycie wody, poprawia jakość gleby…

Oto 6 niesamowitych zastosowań skrobi kukurydzianej w Twoim ogrodzie.

Jeśli wolisz naturalne, ale skuteczne narzędzia, warto zastosować skrobie w ogrodzie.

Odstrasza szkodniki ogrodowe

Jeśli posypiesz liście roślin skrobią kukurydzianą zniechęcisz do nich szkodniki. Ta naturalna nietoksyczna dla ludzi metoda jest zapycha aparaty oddechowe szkodnikom roślin, dusi je oraz utrudnia owadom pełzanie po łodygach i liściach.

Przyspiesz kiełkowanie nasion

Dobrze jest przed sadzeniem zanurzyć nasiona kukurydzy, pomidorów lub fasoli w paście ze skrobi kukurydzianej. Roztwór skrobi kukurydzianej ogrzeje i nawilży nasiona co pomoże im szybciej napęcznieć i wykiełkować.

Zmniejsza zużycie wody

Jeśli dodasz skrobię kukurydzianą do roślin doniczkowych, zatrzyma ona wilgoć na dłużej i zmniejszy częstotliwość podlewania. Jak to zrobić: wymieszaj dwie łyżki skrobi kukurydzianej w jednym litrze zimnej wody i podlej rośliny.

Skuteczna przeciw mrówkom

Skrobia kukurydziana może być bardzo dobrym środkiem na pozbycie się mrówek. Przyciąga mrówki, te ją jedzą, ale nie trawią i powoli umierają. Nawyk mrówek zabierania jedzenia do kolonii może spowodować, że reszta mrówek również będzie zjadać skrobię. Jest to jednak proces długotrwały i niezapewniający szybkich rezultatów.

Poprawia jakość gleby

Według badań przeprowadzonych na Stanowym Uniwersytecie Rolniczym i Technicznym Karoliny Północnej, produkty takie jak skrobia kukurydziana, łodyga kukurydzy i mączka z bawełny wprowadzone do gleby mogą pomóc poprawić strukturę gleby i przyspieszyć wzrost korzeni. Jeśli chodzi o skrobię kukurydzianą, zawiera największą ilość wyługowanego rozpuszczonego węgla organicznego i zdolność do poprawy struktury gleby.

Kontrola zanieczyszczenia azotem

Wysoka zawartość mocznika w ogrodzie zanieczyszcza i niszczy zasoby naturalne. Jednym z najprostszych, ale skutecznych sposobów radzenia sobie jest użycie skrobi kukurydzianej. Może zmniejszyć reaktywne zanieczyszczenie azotem.

Źródło: thichdoctin247.com, Miniatura wpisu: freepik.com/wikihow.com

Moja rodzina nie lubi ryżu, ale gdy robię go w ten sposób wylizują talerze

Jedna tabletka do wody a rośliny łatwiej zniosą gwałtowne zmiany temperatury