w

Wrzucam do pralki zwykłą plastikową torbę – teraz wszystko jest lepiej uprane, a proszku zużywam 2 razy mniej

Ten prosty patent sprawi, że nie tylko rzeczy są lepiej uprane, ale także mniej pogniecione, łatwiej się je prasuje to jeszcze pozwala oszczędzić na środkach piorących.

Ponadto sposób pomoże przedłużyć żywotność pralki. W jaki sposób?

W czym konkretnie plastikowa torba pomaga w praniu?

Ten trik podpowiedziała mi babcia, która stosowała patent odkąd tylko w naszym kraju zaczęły pojawiać się plastikowe torby.

Nie byliśmy jeszcze zalani plastikiem, a reklamówki były na wagę złota. Wtedy wiele gospodyń domowych wkładało je do pralki, żeby wyczyścić i użyć ponownie.

Ale jak pokazała praktyka, jeśli pierzesz torby z praniem, dają niezwykły efekt, jak się okazało lepszy dla prania niż dla torby.

Chodzi o właściwości plastikowej torby. Podczas prania w bębnie pralki wytwarza się elektryczność statyczna. Oczywiście pralka jest uziemiona, ale podczas prania w bębnie zachodzi ten proces.

Dzięki temu plastikowa torba zbiera wszystkie włosy i wełnę z ubrań, co po pierwsze znacznie lepiej czyści pranie, a po drugie zapobiega zapychaniu się filtrów pralki, ponieważ wszystkie włosy, kłaczki i paproszki przyciąga torba.

I po trzecie, torba pełni rolę dużej łyżki, która pomaga lepiej rozprowadzić nierozpuszczony proszek w bębnie. Sprawiając, że wystarczy użyć go mniej, zmniejszając tym samym jego zużycie o prawie połowę!

Źródło: intermarium.news, Miniatura wpisu: smakdnia.pl