w

Lipcowy wspomagacz do papryki, pomidorów i ogórków. Pomoże roślinom lepiej rosnąć

Większość ogrodników jak ognia unika wszelkich produktów, które nie są naturalnymi.

Szczególne obawy dotyczą produktów farmaceutycznych jako nawozów. Zupełnie niepotrzebnie, część z nich to składniki stworzone przez samą naturę jedynie zostały skoncentrowane w łatwej do przyswojenia formie.

W tym artykule omówimy dość nowy wspomagacz apteczny, który staje się hitem wśród hodowców warzyw.

Przyda się wszystkim, których rośliny są osłabione i rosną gorzej. Jeśli pomidory, ogórki czy inne rośliny wyglądają na słabe i kruche, ta prosta terapia może je szybko odmienić.

Składniki i korzyści

Zabieg polega na opryskiwaniu dolistnym i składa się z dwóch witamin w ampułkach. Istnieje kilka kombinacji witamin. A każda ma zastosowanie w innych sytuacjach.

Aktualnie przydatne będą witaminy B6 i B12. Efekt widać już po 1-2 dniach.

Witamina B6 pobudza i jednocześnie chroni rośliny, zwiększając ich odporność. Świetnie nadaje się również do stosowania po zabiegach chemicznych przeciw szkodnikom. Witamina B12 odpowiada za wszystkie procesy wewnętrzne roślin, od których zależy ich wzrost.

Przygotowanie i użytkowanie

2 ampułki każdej z witamin rozpuścić w 5 litrach wody. Opryskiwanie przeprowadzamy wczesnym rankiem bądź wieczorem. Takie wspomaganie można zapewnić roślinom co 10 dni od połowy czerwca do połowy lipca.

Miniatura wpisu: freepik.com