Stara sztuczka na kleszcze. Nigdy Cię nie ugryzą

Wszyscy boimy się kleszczy jak ognia. Co zatem można zrobić, aby zminimalizować szansę i złagodzić konsekwencje tego spotkania?

Jeśli w ogóle nie chcesz wpuszczać kleszczy do swojego życia, to metoda siedzenia w spodniach w domu jest idealna. Tam maksymalnie dopadną cię komary i muchy. Chociaż, jeśli masz moskitiery na swoich oknach, ten problem zostanie rozwiązany.

Jednak nie wychodzenie z domu to zbyt radykalna metoda. Nawet osoby uprawiające jogging są zagrożone, ponieważ niebezpieczne owady można spotkać dosłownie wszędzie. W parku, na trawniku przy domu, na łące, czy w lesie.

Na szczęście istnieją potężne sposoby, z których korzystali przodkowie.

Przed wyjściem na zewnątrz warto dokładnie przemyśleć swoją garderobę. Powiedz nie od razu krótkim rzeczom, takim jak szorty, spódnice, skarpetki. Zdecydowanie nie chronią cię przed kleszczem.

Preferuj długie, niezbyt szerokie spodnie, koszulki zakrywające ramiona, długie skarpetki, które najlepiej naciągnąć na spodnie. Ale to nie wszystko.

Nawiasem mówiąc, w tym przypadku kolor również ma znaczenie. Kleszcze łatwiej zauważyć, jeśli jesteś ubrany w jasne ubrania.

Jednak niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, więc nie da się w 100% uchronić przed ukąszeniem.

Co zatem należy zrobić, by uchronić się przed kleszczami?

Zaletą tego rozwiązania jest to, że można je znaleźć w lesie. Oznacza to, że nie trzeba go kupować i nie skończy się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Ta metoda to mrówki!

Wiadomo, że mrówki, broniąc się, wydzielają kwas. Kwas ten jest skuteczny przeciwko kleszczom i komarom. Wysokie stężenia tej substancji są dla nich śmiertelne, a niskie – tylko je odstraszają.

Dla samych mrówek kleszcze są pokarmem. Zjadają je w promieniu 20 metrów od mrowiska. Kiedy kleszcze czują kwas mrówkowy, zmieniają kierunek, bo wiedzą, że nie czeka ich tam nic dobrego.

Jeśli wybierzesz się na noc do lasu, rozbij obóz w okolicy kilku metrów od mrowiska. To miejsce będzie bezpieczne. Możesz również położyć ubrania bezpośrednio na mrowisku, pozostawić na 20 minut, a następnie dobrze wytrzepać z owadów. To da pewność, że kleszcze będą Cię omijać szerokim łukiem.

Możesz także potraktować skórę kwasem mrówkowym w następujący sposób: unieś dłonie nad mrowiskiem, trzymaj je przez kilka minut w odległości kilku centymetrów od powierzchni, następnie potrzyj twarz i wszystkie inne odsłonięte obszary skóry.

Ok. Ale przecież nie zawsze znajdziemy mrowisko w lesie.

Wtedy można posmarować się octem jabłkowym lub smołą brzozową. Jedną część smoły rozcieńcza się w trzech częściach ciepłej wody, miesza, a następnie rozsmarowuje na skórze.

Ponadto każda apteka sprzedaje kwas mrówkowy. Środek należy rozcieńczyć wodą w równych proporcjach i wlać do fiolki z jakimś sprayem. Możesz spryskać zarówno odsłonięte części ciała, jak i ubranie.

Źródło: poradnytsya.info, Miniatura wpisu: pixabay.com

Sekrety wykorzystania w ogrodzie soli, sody, drożdży, mleka, kefiru, musztardy i Coca-Coli

Przyspieszenie owocowania młodych drzewek – metoda profesora biologii